Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

bağlantı kabloları hangi maddelerden yapılır bağlantı kabloları hangi maddeden yapılmıştır ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Bağlantı Kabloları Hangi Maddelerden Yapılır Ve Özellikleri Nelerdir Bağlantı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 60      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Bağlantı Kabloları Hangi Maddelerden Yapılır

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Bağlantı Kabloları Hangi Maddelerden Yapılır

  Yalıtkan maddelerden yapılır. Yalıtkan maddeler bizi elektrik akımının zararlı etkilerine karşı korur.Eğer yalıtkan maddeler olmasaydı prizlerin olduğu yere temas edemezdik.

  Bağlantı kablolarının içinde bakır tel vardır . Bu tel ekonomik açıdan ucuz olduğu için ve iletkenlik özelliği fazla olduğu için kullanılır . Ayrıca bakır ısıyı da iletir.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  Bağlantı kabloları zarar görüp eskimişse mutlaka değiştirilmeli.aksi takdirde kötü olaylara mesela elektrik çarpmasına neden olabilir.


 5. Kayıtsız Üye

  bağlantı kabloları yalıtkan maddelerden yapılarak insan sağlığı garanti altına alınır.yalıtkan maddeler elektriği iletmez.iletkenler ise elektriği iletir.plastik bir yalıtkandır.bakır tel ise bir iletkendir.bağlantı kabloları,fişler ve prizler aynı mantık üzerinden yapılmıtır.içlerinde, iletlen madde olan bakır tel vardır.dışı ise elektrik çarpmalarına karşı plastikten yapılmıştır.


 6. bengü

  Elektrik Çarpması Nedir?

  Elektriğin canlı vücudundan toprağa geçmesi olayıdır.
  İnsan vücudu iletken olduğundan elektrik çarpmaları kaçınılmazdır.
  Elektrik çarpması prizler-elektrikli aletlerden kaynaklanan elektrik kaçakları, kablolarının kopması ya da direklere tırmanılması, yıldırım düşmesi ile ortaya çıkabilir.

  Vücuttan geçen elektrik akımları yüksek voltajdaysa, şok, kalp durması, solunum durması, ölüm gibi sonuçlar doğurabilir.


 7. Kayıtsız Üye

  bu site harika her şey var çok sağolun


 8. Kayıtsız Üye

  Bence ölümlerede yol açar


 9. Yggz

  Çok sağolun pnp lar


 10. Misafir Üye

  Çok kötü olmuş söyleyeyim de haberiniz olsun ya ben Elektrik kablosu içinde neler var dedim siz bana iki tanesini söylediniz bir tanesi yalıtkan maddeler diyeri bağlantı kabloları 😈😈😈


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri