Hoşgeldiniz.

bozunma nedir özet yazarmısınız Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Bozunma Nedir 4. Sınıf Bozunma Nedir Kısaca Çifte Bozunma Nedir Coğrafyada Bozunma Nedir Bozunma
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 17      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Bozunma Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  bozunma nedir özet yazarmısınız

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Bozunma Nedir

  Bozunma; Bir maddenin daha basit bileşenlerine ayrılmasına şekillerinde ve görüntülerinde değişiklik oluşmasına bozunma denmektedir.

  Hangi hallerde bozunma meydana gelmektedir?
  Maddelerin ısı etkisiyle yanma ve pişme olayları maddelerde bozunmaya yol açmaktadır. Bozunmaya uğrayan maddeler tekrar eski haline dönemezler. Her maddenin ısı alması o maddede bozunmaya yol açmaz.

  Bozunma örnekleri

  Örneğin bir altın yükse ısıya maruz kalırsa erir ve kalıba konulduklarında o kalıbın şeklini alırlar fakat bir şeker yada un ısı aldıklarında erimezler renkleri kahverengiye dönüşerek bozunurlar ve tekrar eski hallerini almazlar. Kağıt, ekmek gibi maddelerde ısıtıldıklarında hal değiştirmezler ve bozunmaya uğrarlar.

  Bir maddenin bozunması ve hal değiştirmesi arasındaki fark nedir?
  Bir madde hal değiştirirken yapısı değişmez ve özelliklerini kaybetmez fakat bozunmaya uğrayan bir maddenin yapısı ve özellikleri değişir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.