Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

ALKOLÜ BIRAKMA ALKOL BAĞIMLILIĞI : Alkol kullanmaya bağlı problemler çağımızın en önemli dertlerinden biridir. Alkol tüketimi; sağlık problemleri , trafik kazaları , intihar , suça

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Alkolü bırakma ile ilgili bilgiler

  Sponsorlu Bağlantılar
  ALKOLÜ BIRAKMA

  ALKOL BAĞIMLILIĞI : Alkol kullanmaya bağlı problemler çağımızın en önemli dertlerinden biridir. Alkol tüketimi; sağlık problemleri, trafik kazaları, intihar, suça yönelme, aile geçimsizliği, ekonomik sorunlar, iş hayatının bozulması gibi pek çok boyutlu meselelere yol açmaktadır.

  Alkol bağımlılığı (alkolizm) ise ferdin beden ve ruh sağlığını, aile, sosyal ve iş uyumunu bozacak derecede sık ve fazla alkol alma; alkol alma isteğini durduramama iki belirli bir bozukluktur.
  Alkolizm gelişmiş ülkelerde en başta gelen sağlık sorunlarından biridir. İsveç , Norveç , Amerika, Fransa gibi ülkelerde yaygınlık oranı yetişkin nüfusta % 10-15 tir. Ülkemizde alkol tüketimi ne yazık ki hızla artmaktadır.

  ALKOLİZME BAĞLI RAHATSIZLIKLAR
  Alkolü Bırakma Sendromu: Uzun süre devamlı alkol alan kişiler bırakınca değişik derecede bırakma belirtileri gösterirler. Bunlar: titreme, dizartrik konuşma, kasılmalar, sara nöbetleri , baş ağrısı , çarpıntı, terleme, uyku bozukluğu vs.

  Deliryum Tremens ;
  Alkolü bırakmaya bağlı akut bir beyin sendromudur. Şuur sıklıkla bulanıktır. Hasta rüyada gibidir. Telaşlı, panik içinde, endişeli ve öfkelidir. Bazen saldırgan olabilir. Titrer. Yürümesi dengesizdir. Kapıyı, pencereyi şaşırabilir.

  Alkol Hallüsinozisi ;
  Uzun yıllar alkol kullanan kişilerde alkol bırakıldıktan veya azaltıldıktan 2-3 gün sonra canlı, sürekli görme, işitme hallüsinasyonları ve şuurun açık olması ile belirli bir bozukluktur.

  Alkol Bunaması:
  Uzun süre ağır alkol kullananlarda bunama gelişebilir.

  Korunma Yolları
  Bütün dünyada alkolün zararlarına karşı kampanyalar düzenlenmektedir. Amerikada çocuklar, ilkokul çağlarında başlayan Akıllı davran, hiç başlama, alkole hayır de sloganıyla yürütülen kampanyalarla şuurlandırılarak,alkolün tehlikelerine karşı küçük yaşta uyarılmaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Resimli Bilgiler, Bunları Biliyor Musunuz, Pratik Bilgiler, Bilgi Ara, Puf Noktası Bul, Bi
 3. Ibrahim Saraçoğlu Alkolü Bırakmak Için Asma Yaprağı
 4. Bunları biliyor musunuz, ilginç bilgiler, Enteresan Bilgiler, İnanılmaz Bilgiler, İnanılma
 5. Oruçla ilgili Kavramlar - Oruç ile ilgili Bilgiler
 6. Paylaş Facebook Twitter Google


 7. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri