Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

AŞERE-İ MÜBEŞŞERE Henüz hayatta iken Hz. Peygamber (a.s.) tarafından cennet lik oldukları kendilerine müjdelenen on sahâbî anlamına gelmektedir. Abdurrahman ibn Avf rivâyetiyle gelen bir hadis
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Aşere-i Mübeşşere Nedir - Ne Anlama Gelir

  Sponsorlu Bağlantılar
  AŞERE-İ MÜBEŞŞERE


  Henüz hayatta iken Hz. Peygamber (a.s.) tarafından cennetlik oldukları kendilerine müjdelenen on sahâbî anlamına gelmektedir. Abdurrahman ibn Avf rivâyetiyle gelen bir hadise göre, cennetle müjdelenenler şunlardır: Hz. Ebû Bekir, Hz. Ömer, Hz. Osman, Hz. Ali, Talha ibn Ubeydullah, Zübeyr ibn Avvam, Abdurrahman ibn Avf, Sa'd ibn Ebî Vakkas, Ebû Ubeyde ibn Cerrah ve Saîd ibn Zeyd'dir (Ahmed, I/193).
  İbn Abdi'l-Berr'in İstiab adlı eserinde gelen haber de Ebû Ubeyde ibn Cerrah yerine Abdullah ibn Mesud zikredilmiştir (İstiab, III/112).
  Hadislerde cennetlik oldukları topluca bildirilen bu sahabîlerden başka, Hz. Hatice, Abdullah ibn Ömer, Abdullah ibn Selâm gibi bazı sahabe de münferit olarak cennetle müjdelenmiştir (Müslim, Fedâîlü's-Sahabe, 71; Tirmizî, Menâkıb, 26). (A.G.)

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Aşere-i Mübeşşere Nedir? Ve Kimlerdir?
 3. Aşere-i Mübeşşere kimlerden oluşmaktadır
 4. Rüyada Aşere i mübeşşere Görmek
 5. Aşere-i Mübeşşere kime denir
 6. Aşere-i Mübeşşere
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri