Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Çürük diş kalp hastalığına yol açıyor Dişhekimi Cevat Eraslan , çürük dişin kana mikrop yaydığını , kana giden mikrobun kalp hastalığına yol açabildiğini söyledi. Ordu'nun

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çürük diş kalp hastalığına yol açıyor

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çürük diş kalp hastalığına yol açıyor  Dişhekimi Cevat Eraslan, çürük dişin kana mikrop yaydığını, kana giden mikrobun kalp hastalığına yol açabildiğini söyledi.

  Ordu'nun Fatsa ilçesinde 37 yıldır görev yapan Dişhekimi Cevat Eraslan, dişlerden kaynaklanan enfeksiyonun vücudun neresine giderse oraya kadar zararı olduğunu belirterek, "Eğer dişten kana enfeksiyon bulaştıysa kanın gittiği her yere mikrop gidiyor. Bu hastalığa neden olacak diye bir kural yok. Ama bir potansiyel tehlikesi çıkıyor. Vokal enfeksiyon kaynağı oluyor. Kana geçen mikrop hangi organa gidiyorsa, beyinde de iltihaba neden olabilir, kalpte de enfeksiyona sebep olabilir, böbrekte de hasara neden olabilir.

  Dolayısıyla bu riski taşımamak gerekiyor. Tedavi imkanı varsa tedavisinin yapılması gerekiyor. Çürük dişi hiç taşımamak gerekir. Ne kadar taşınırsa o kadar zararı var. Çürük dişlerin diğer organlarda da rahatsızlık yaptığını her zaman kanıtlayabilme imkanı yok. Kalbe giden mikroptan dolayı kalp rahatsızlığı geçirmiş bir hastaya siz dişten dolayı kalp rahatsızlığı geçirmişsiniz deme imkanı yok. Hasta kanda bir mikrop taşıyorsa her zaman risk altında demektir. Her sigara içen kanser olmuyor. Ama sigara kanserojen bir madde. İnsanların en büyük eksikliği kontrol alışkanlıklarının olmaması. Biz insanların hiç olmasa bile 6 ayda bir kendilerini kontrolden geçirmelerini istiyoruz. Zamanında tedbir alınırsa hem zahmeti az olur hem de masrafı. Ağız sağlığı çok önemli" dedi.

  Dişhekimleri olarak en çok şikayet ettikleri konulardan birinin korsan dişçilik olduğunu ifade eden Eraslan, "Yaptıkları protezlerden ziyade vokal enfeksiyonun dışında Hepatit C çok yaygın. Hepatit C'nin de bugün için bir tedavisi yok. Dişçilerin aletinden enfeksiyon bulaşması çok kolay. Devletin bu konuda tedbir alması gerekir. Bizim teknisyenin kişiliği ile bir problemimiz yok. Vatandaşın sağlığına zarar veriyorsa karşıyız. Bölgemizde de korsan dişçilik çok yaygın. Halen de tedbir alınmış değil" diye konuştu.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kalp büyümesi nedir, Kalp Büyümesi Nasıl Oluşur, Kalp büyümesi nedenleri, Kalp Büyümesine
 3. 14 Şubat sevgililer günü kartları,Kalp gifleri, aşk gifleri, kalp animasyonlar, kalp gifle
 4. Sevgilize Kocaman Kalpler, Valentine's Day Heart Notebook, 14 Şubat Sevginizi İfade Edeceğ
 5. Hareketli ve Animasyonlu Çok Güzel Kalpler, Sarkaçlı ve süslü Morlu Kalpler, Kalp Gifleri,
 6. Pirinç Kalp ve Kanser Hastalığına Karşı Koruyor
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri