Hoşgeldiniz.

Ağız kokusu için nasıl bir ağız bakımı yapmalı? Diş Fırçalayarak Ağız kokusu bireylerde eğer ağızdan kaynaklanıyorsa , yapması gerekenlerin başında ağız hijyen ve temizliğine dikkat
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ağız kokusu için nasıl bir ağız bakımı yapmalı?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ağız kokusu için nasıl bir ağız bakımı yapmalı?

  Diş Fırçalayarak
  Ağız kokusu bireylerde eğer ağızdan kaynaklanıyorsa, yapması gerekenlerin başında ağız hijyen ve temizliğine dikkat etmek geliyor. Dişlerini 45 derecelik bir açı ile fazla basınç uygulamadan sanki masaj yapar gibi alt ve üst çene olmak üzere ortalama 3 dakika fırçalamaları gerekiyor.

  Diş İpi
  Diş ipini toplumun 2/3’lik bir kısmı kullanmamayı seçiyor ve zaten kullanamıyor. İnsanların Bu durumu açıklayan mazeretleri de var. Diş etimizi kanatıyor, dişlerin arasına girmiyor vs diye. Ama Artık teknoloji bunlarında çaresini bulmuş durumda. Özel mumlu diş ipleri sayesinde bu mümkün olabiliyor.. Bu diş ipleri evde hekimin gösterdiği şekilde rahatlıkla kullanılabilir. Hatta elimizle kullanamıyorsak bu diş ipi için geliştirilen ve kullanmayı kolaylaştıran özel çatallar mevcuttur.
  Diş ipi bir miktar kanama yapar. Bu durum önemsenmemelidir. Elimiz bir süre sonra alışacak ve artık dişerimizi kanatmadan, diş ipini yeterli düzeyle bastırarak kullanma yeteneğimiz gelişecektir. Ama bunu öğrenmek için rutin olarak yapmalıyız. Eğer günde iki defa dişlerimizi fırçalıyorsak, günde iki defa da diş ipini kullanmalıyız. Bu sayı üç ise günde üç defa diş ipi kullanmalıyız. Bir de son günlerde de popüler olan dil fırçaları veya dil temizleyici sırtı olan fırçalar ile sürekli dilimizi temizlememiz iyi olacaktır. Bir dil fırçası bulamıyorsak, fırçanın tüylü yüzeyi ile de dilimizi temizleyebiliriz. Bu oldukça önemlidir Çünkü dil ağız kokusunun %70 ini oluşturur. Bu sebeple dilimizi temizlemeliyiz.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.