Hoşgeldiniz.

Mazilik Ören Yeri ve Kalesi Mazılık Ören Yeri ve Kalesi Resimleri Mazılık Ören Yeri ve Kalesi Hakkında Bilgi Adana-Aladağ Mazilik Ören Yeri İklimi Köy etrafında

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Mazılık Ören Yeri ve Kalesi Hakkında Bilgi, Mazılık Ören Yeri ve Kalesi Resimleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mazilik Ören Yeri ve Kalesi

  Mazılık Ören Yeri ve Kalesi Resimleri
  Mazılık Ören Yeri ve Kalesi Hakkında Bilgi
  Adana-Aladağ Mazilik Ören Yeri İklimi


  Köy etrafında yetişen çam ağaçlarının mazı olarak kullanılması nedeniyle adı Mazılık olmuştur. Eski adı Mansurlu'dur.  Adana iline 124 km Aladağ ilçesine 24 km uzaklıktadır. Mazılık köyünün doğusunda Uzunkuyu köyü güneyinde Akören kasabası batısında Masiret yaylası kuzeyinde Gireği Yeniköy köyü bulunmaktadır.  Köyün iklimi Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.  Köyde ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur.

  Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol toprak olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
  iremce isimli Üye şimdilik offline konumundadır

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.