Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Aksarayın Tarihi Geçmişi , ve Özellikleri Nedir Aksarayın Tarihi Geçmişi , Özellikleri Hakkında Kısa Bilgi Kapadokya Bölgesi içinde yer alan Aksaray ili MÖ. 8.binden itibaren
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Aksarayın Tarihi Geçmişi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Aksarayın Tarihi Geçmişi, ve Özellikleri Nedir
  Aksarayın Tarihi Geçmişi, Özellikleri Hakkında Kısa Bilgi


  Kapadokya Bölgesi içinde yer alan Aksaray ili MÖ. 8.binden itibaren iskan edilmiştir. Aşıklı Höyük, Akeramik Neolitik Döneme ait Anadolu'daki ilk köy yerleşimlerinden birisidir. Tarihi süreç içerisinde Aksaray çeşitli medeniyetlere beşiklik yapmıştır. MÖ. 3000–2000 yılları arasında Asur Ticaret Kolonileri Devrinde en önemli ticaret merkezlerinden birisi kent merkezi yakınlarındaki Acemhöyük'tür. İlde daha sonra Hitit, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Dönemleri yaşanmıştır.

  MS. I. yüzyılda havari Aziz Paul ve müritleri tarafından Anadolu'da yayılmaya başlayan Hıristiyanlık çok tanrılı Roma taraftarlarının büyük tepkisine neden olduğundan, ilk Hıristiyanlar korunmak amacıyla bu yöreye gelmişlerdir.

  1142 yılında Selçuklu egemenliğine giren, 1923 yılında il olan Aksaray, 1933 yılında Niğde iline bağlı ilçe, 1989 yılında ise tekrar il olmuştur.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Amasyanın Tarihi Geçmişi
 3. Ağrının Tarihi Geçmişi, Özellikleri
 4. Afyonun Tarihi Geçmişi, Özellikleri
 5. Adana'nın Tarihi Geçmişi
 6. Aksarayın tarihi yerleri, aksarayın tarihi güzellikleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri