Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Allah En Çok Kimleri Sever Allhın Sevgi li Kulu Olabilmek Allah (c.c) Hz. lerinin lutüf ve ihsanlarını saymakla bitiremeyiz. sadece bedenimizi bir düşünelim: Konuşan dil

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Allah En Çok Şükredenleri Sever

  Sponsorlu Bağlantılar
  Allah En Çok Kimleri Sever
  Allhın Sevgili Kulu Olabilmek


  Allah (c.c) Hz. lerinin lutüf ve ihsanlarını saymakla bitiremeyiz. sadece bedenimizi bir düşünelim: Konuşan dil vermiş, gören göz vermiş, işiten kulak vermiş, yürüyen ayaklar vermiş, işleyen beyin, dimağ vermiş, tüm organlarımız ayrrı ayrı bizler için birer nimet değilmidir? Yaşamımız boyunca gece ve gündüz şükretsek bir tanesinin bile şükrünü ödeyemeyiz. Bedenimizdeki organlarımızdan birini kaybetsek o, zaman anlarız onun değerini… Bide şunu düşünelim. Bu evren içinde, yerde, gökte, denizde yarattıklarının hepsine insan gücünü hakim kılmış, emrimize ve hizmetimize vermiş bu bizim için ne büyük nimettir, ne büyük mutluluktur. Peki biz bütün bu güzelliklere gerektiği gibi teşekkür edebiliyormuyuz şükür edebiliyormuyuz. Kendimize bir soralım? Allah (c.c) Hz. Azabı, cezayı, Cennet’ i, Cehennem’i, cemalullah’ı bildirmeyip, ibadetleri kullarına farz kılmayarak, bizlerin isteğimize bıraksaydı şükür görevlerimizi yerine getirmiyecek miydik? Aksi halde zamanı gelince bu fani dünyadan ebedi aleme, Rabbimize döndüğümüz zaman, O, kudreti büyük Allah (c.c) Hz. lerinin huzuruna hangi yüzle çıkardık? Nitekim bir kudsi hadiste şöyle buyuruluyor.
  “Ey insanlar: Sizi kör yaratsaydım göremezdiniz, eğer sizi dilsiz yaratsaydım konuşamazdınız, sağır yaratsaydım duyamazdınız. Şu halde sizin üzerinizde olan nimetlerimin değerini bil de bana şükret ve kesinlikle beni inkar etme. Zira dönüş banadır.” Hac Suresi 66. ayet-i kerimesinde şöyle buyuruluyor:
  “Sizi önce dirilten, sonra da öldürecek olan, sonra da diriltecek olan yine O’dur. Doğrusu insanoğlu Allah (c.c) sayısız nimetlerine karşı çok nankördür.” Nahl Suresi 8, 10, 13, 14, 15, 16, 17. Ayet-i kerimelerinde bakalım neler buyuruluyor:
  “Hem kendilerine binesiniz, hem de süs olsun diyerek atları, merkepleri, katırları yarattı ve de şimdi bilemiyeceğiniz daha neler yaratacak. Örneğin: Uçak, otomobil, füzeler gibi.”

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Allah sabırlı kulunu sever anlamı nedir
 3. Allah kimleri sever
 4. Allah yarattıklarını sever ile ilgili şiirler
 5. Allah En Çok Kimleri Sever
 6. Allah Yarattıklarını Sever
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri