Hoşgeldiniz.

anne ler günü neden kutlanır kısaca bilgi lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev anneler günü ne zaman kutlanır ve niçin kutlanır anneler günü
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Anneler Günü Neden Kutlanır

  Sponsorlu Bağlantılar




  anneler günü neden kutlanır kısaca bilgi lazım

  Paylaş Facebook Twitter Google







 2. Sponsorlu Bağlantılar




  Anneler Günü Neden Kutlanır

  Anneler gününün nereden geldiği sorusu sürekli sorulur ve karşılığında alınan cevap ise annesini küçük yaşlarda kaybetmiş bir kızdan yola çıkarak hikayeyi tamamlamak ister. Gerçekte ise böyle bir şey yoktur. Anna Jarvis annesini 41 yaşındayken kaybetmiştir.

  Anna Jarvis uzun yıllar ailesi ile birlikte yaşadığı Amerika’da ilk olarak babasını kaybetti. Daha sonra 1905 yılında annesini kaybeden Anna Jarvis sürekli birlikte olduğu ailesinin eksikliğini her defasında daha da fazla hissetti. Özellikle onlara yaşadıkları dönemlerde gereken değeri vermediğini düşünen Anna Jarvis sürekli bunun sıkıntısını yaşamaya başlamıştı.

  Anna Jarvis annesinin ölüm yıldönümü olan Mayıs’ın 2. haftasında çevresindeki insanları davet ederek bu günü anneler günü olarak kutlanması talebinde bulundu. Bu talebe sıcak bakan yakınları finansal desteğide ünlü bir giyim şirketi tarafından sağladı. İlk kutlamanın yapıldığı alana binlerce kişi vardı. Anna Jarvis’in tüm katılanlara kırmızı bir karanfil vermesiyle geleneksel bir hal alan anneler gününün sembolüde bu kırmızı karanfiller oldu.

  Anna Jarvis tarafından artık önünde kalan tek engel bu günün resmiyet kazanması gerektiğiydi. Yazdığı yüzlerce mektubu eyelat başkanları ve senotaya gönderen Anna Jarvis daha oylamadan geçmeyen bu günü bir çok eyelatte kutlanmasına neden oldu. 8 Mayı 1914 tarihinde Wilson’un imzası ile artık anneler günü resmiyet kazanmış oldu. Daha sonra bir çok ülkede kabul gören bu gün çiçek ve hediye kartlarından oluşan paketlerin yok satmasına neden oldu.



 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.