Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bebekler için emzik seçimi Bebeğime nasıl bir emzik vermeliyim Emzik diş yapısını bozar mı? Ağlayan bebeklerin susturulması için anne ler tarafından sıkça baş vurulan eskiden

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bebekler için emzik seçimi

  Sponsorlu Bağlantılar




  Bebekler için emzik seçimi
  Bebeğime nasıl bir emzik vermeliyim
  Emzik diş yapısını bozar mı?


  Ağlayan bebeklerin susturulması için anneler tarafından sıkça baş vurulan eskiden kalma emziklerin bebekler için faydalı olmadığını belirten Diş Hekimleri Odası Başkanı Alper Eminoğlu, Doğu Anadolu Bölgesi'nde bebeklere verilen yalancı emziklerin çocuklarda çene bozukluklarına neden olduğunu, bu tür emziklerin bala batırılarak verilmesi sonucunda ise çocukların ağzında diş çürümelerine neden olduğunu söyledi.
  Emziklerin özellikler şunlardır:

  1- Emzik tablası çocuğun ağzına girmeyecek kadar büyük olmalıdır. Böylece bebeğin emziği yutması engellenmiş olur.

  2- Emzik tablasının ağız bölgesi anatomisine uygun şekilde olması gerekmektedir.

  3- Emziğin kauçuk kısmının yeteri kadar sert ve elastik olması gerekmektedir.

  4- Emzik ucunun kısa ve fizyolojik olması gerekmektedir.
  Ağız veya dudak yapısına göre emzikler geliştirilmesine rağmen Doğu'da halen daha eskiden kalan emziklerin kullanıldığını belirten Dr. Eminoğlu, " Bölgede yaşayan anneler, çocuklarına yalancı emzik veriyorlar. Bununla da yetinmeyip emziği çocuk güçlü kuvvetli olsun inanışı ile bala batırarak çocuğun ağzına veriyorlar. Bu ilkel ve yanlış uygulama nedeniyle çocukların çene yapısı bozuluyor, ağızlarında diş kalmıyor" dedi.

  Tatlandırılarak verilen emziklerin bebeklerde çene bozukluklarına kadar varan hastalıklara yol açtığını ifade eden Diş Hekimleri Odası Başkanı Alper Eminoğlu, bebeklere uzun süreli ve gece boyunca biberonla tadlandırmış süt verilmemesini de istedi. Eminoğlu, "Özellikle şekere yada bala batırılmış yalancı emzik ile çocukların ağzında uzun süreli tutulan biberon, ağız ve çene sağlığı açısından sakıncalı Bebeğin ileri yıllarda çene yapısını bozuyor. Yanlış kullanılan biberonlar, dişlerin kapanmaması, ağzın kapanmaması ve dişlerin ay şeklinde çıkması gibi kalıcı hastalıklara neden oluyor" dedi.

  Bebeğin emzik emme süresinin mümkün olduğu kadar kısa tutulması gerektiğini vurgulayan Eminoğlu, "Bizler anne sütünü öneriyoruz, ancak biberonla beslemek isteyen ailelerin ise biberon çürüklerine karşı bebeklerinin ağız temizliğini ihmal etmemeleri gerekiyor" dedi.

  Emzik alışkanlığından vazgeçirmek için..
  Yumuşak bir geçiş yapmak her zaman başarılı olmayabilir. Eğer çocuk inatla emzikten vazgeçmek istemiyorsa, bazı hilelerle onu vazgeçirebilirsiniz.

  1. aşama
  çocuğunuza güzel bir dille emziğin zararlı olduğunu anlatmaya çalışın. Ona emzikle alakalı çeşitli hikaye anlatarak, birisinin gelip emziği alacağından bahsedin . Ve alınması için emziği birlikte bir yere koyun.

  2. emzik emmediği gün takibi
  Günlerin kutu şeklinde ayrıldığı bir takvim alın. Çocuğun emzik emmediği her gün için boş kutuyu kırmızıya boyayın. Bu işlemi çocuğun yanında yapın.

  3. emziğin havasını alın
  Bu olay iki yaşına kadar olan çocuklar için daha etkilidir. Emziği bir iğneyle delin ve içindeki havayı indirin. Böylelikle çocuk emziği ağzına soktuğunda emmekten hiçbir zevk almayacaktır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bebeklere emzik verilmeli mi, Emziğin zararları nelerdir, Emzik kullanımının sakıncaları
 3. Bebekler, Tombik Bebekler, Tatlı Bebekler, baby pictures, beautiful babies, Bebek Resimler
 4. Emzik Bıraktırma Yöntemleri, Bebeğe Emzik Nasıl Bıraktırırlır
 5. Kız çocukları için moda - h&m - Sonabahr sezonu - bebekler için kıyafet
 6. Bebekler İçin Hangi Emzik Kullanılmalı, Emzik diş yapısını bozar mı?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google






 8. Sponsorlu Bağlantılar




  Emzikler, ağız anatomisine uygun dahi yapıldığı İDDİA edilse de; ben asla güvenmem ve güvenmeyeceğim de. Her nasıl olursa olsun o emzik, dişlerin geliştiği dönemde sürekli olarak ağızda olması BÜYÜK zarar içermektedir. Ona göre!



 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri