Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bebeklerde Beden Egitimi Bebeğin Eğitilmesi - bebek jimnastiği - bebeğe beden eğitimi nasıl yaptırılır Bebeğin kas ve kemikleri , 3 aylık olduktan sonra doğal gücünü

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bebeklerde Beden Egitimi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bebeklerde Beden Egitimi

  Bebeğin Eğitilmesi - bebek jimnastiği - bebeğe beden eğitimi nasıl yaptırılır

  Bebeğin kas ve kemikleri, 3 aylık olduktan sonra doğal gücünü kazanmaya başlar. Dördüncü ayına kadar yapacağı bütün jimnastik, altı açıldığı zamanki hareketleridir. Gerçek anlamda bilerek, sizin yaptıracağınız beden hareketlerine ise ancak bu aylardan sonra, yani bebek dördüncü ayına girdikten sonra başlanabilir. Jimnastik hareketleri kan akımını hızlandırır ve vücudun her köşesine fazla kanın gitmesini sağlar, adale ve kemik gelişimi daha düzgün olur, solunum güçlenir, sindirim kolaylaşır, bağırsak hareketleri düzene girer, iştah açılır. Bunların sonucu olarak da çocuk canlı ve sağlıklı bir görünüm kazanır.

  Bu hareketler ne zaman yapılmalıdır?

  Beden eğitiminin meme ve banyo saatinden önce yapılması uygundur. Sözgelişi, saat 9.30-10.00 arasında.

  Bu hareketler nerede yapılmalıdır?

  Havalandırılmış, temiz bir odada ve uygun bir masanın üzerinde yapılması gerekir. Odanın sıcaklığı 20 derecenin altında olmamalıdır. Masa üzerine kalın bir battaniye ve onun da üzerine temiz bir örtü serilmelidir.

  Bu hareketler ne kadar süreyle yapılmalıdır?

  Başlangıçta 1 -2 dakika kadar yaptırılan beden hareketleri zamanla biraz daha artırılarak 5 dakikaya kadar çıkabilir. Bunlardan başka, bebeğin jimnastiği ile ilgili olarak bilinmesi gerekli noktalar şunlardır:
  Bebeğe jimnastiği annesi yaptırmalıdır.

  Böylece hem bebekle aralarında daha çok yakınlaşma olur, hem de çocuğun dilinden en iyi anlayan kimse o olduğu için jimnastik sırasında küçüğün göstereceği tepkileri de yine en iyi o değerlendirir.
  Bebeğe jimnastik çıplak olarak yaptırılmalıdır.
  Havanın sıcaklığı gözönüne alınarak mümkünse pencere açık bırakılmalıdır (esinti çocuğun üzerine doğrudan gelmeyecek şekilde).

  Beden eğitimi yapmaya alışkın olan küçük, günün birinde huysuzlanır ve isteksiz görülürse o gün jimnastik yapılmaması daha doğrudur.

  Ateşi olan hasta çocuğa da jimnastik yaptırılmaz.
  Çocuğunuzu zaman zaman kontrol edecek olursanız, adalelerinin kalınlaştığını, kuvvetlendiğini farkedeceksiniz. Böyle çocuklar zamanında yürür, sağlıklı olur ve sık sık hastalanmazlar.

  Küçüğe jimnastik yaptırırken bazı beden hareketleri yavrunun hoşuna gitmeyebilir. Bunun üzerinde fazla durmayın. Her gün tekrarlayarak alıştırmaya çalışın. Hareketleri yaptırırken fazla sert olmaktan kaçının. Tersine, her hareketinden sonra eğer çocuk terlemişse, teri bir tülbentle kurulanmalıdır. Hareketler bittikten sonra da hafif masaj yapılmalıdır. Masaj elinizin çocuğun vücudunda 'okşar' gibi dolaşmasıdır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ruh ve beden ilişkisi, Ruh ile beden arasındaki ilgi nasıldır
 3. 2018 Büyük Beden Elbise Modelleri Büyük Beden Hanımlara Özel Kıyafetler
 4. Face de Beğen Kutusu Nasıl eklerim, Facebook Beğen Kutusu Nasıl Eklenir, Facebook Beğen Ku
 5. Facebook Beğen Butonu Kodu, Facebook Beğen Butonu Ekleme, Facebook Beğen Butonu Yapma, Be
 6. 2018 Büyük beden gece elbiseleri, büyük beden gece kıyafetleri, büyük beden blüzler, büyük
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Bebeği hem fiziksel olarak hemde ruhen geliştirmek önemli. Özellikle bedenin bağışıklık sistemini güçlü kılmak için gerekli her şey yapılmalı ve hiçbir konuda geri adım atılmamalıdır. Yazı mükemmel olmuş! 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri