Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İnsan Kendi İçin Sever! İlişkiler , satranç oyun una benziyor. Her hamlenin bir karşılığı var. Elinizdeki taşların hangi hamleleri yapabileceğini iyi bilmeniz şart ve elbette

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İnsan Kendi İçin Sever!

  Sponsorlu Bağlantılar
  İnsan Kendi İçin Sever!

  İlişkiler, satranç oyununa benziyor. Her hamlenin bir karşılığı var. Elinizdeki taşların hangi hamleleri yapabileceğini iyi bilmeniz şart ve elbette oyunun kurallarını!


  Bütün ilişkiler alış veriş üzerine kurulu ancak en çetrefilli olanı aşk ilişkileri. Karşılıklı çıkar gütmeyen bir ilişki neredeyse yok gibi, anne-çocuk ilişkisini biraz dışarıda tutabiliriz. Herkes karşısındakinden bir beklenti içinde mutlaka! Bu beklentiyi yanlış anlayamayın, her zaman maddi bir çıkar olmak zorunda değil.

  İnsan birini neden sever? Kendisine yakın bulduğu bir noktayı yakalar veya kendinde olmayan bir yönü, sevdiği kişiyle tamamlar. Bu da bir alış veriştir.

  Aslında birini sevmek, kişinin kendi için yaptığı eylemdir. Biraz düşünürseniz, doğruluğunu onaylarsınız. Sevmek, başkasını mutlu etmek için yapılmaz. Kendiniz için seversiniz.

  Bunu kabul edince, ayrılıkların ardından söylenen tüm sözler havada kalır. “Ben onu çok sevmiştim ama….” “Onun için şunları yapmıştım…” Gerçekten düşündünüz mü, ilişki içinde yaptığınız hareketler karşı taraf için mi yapılır?

  Cevabınız muhtemelen “ evet” olacaktır. Ancak bu cevap beni pek tatmin etmez. Bunu bir örnekle daha net açıklarım. Diyelim ki, sevdiğiniz kişiye bir hediye aldınız. Bunun sebebi onu mutlu etmektir. Peki, neden onu mutlu etmek için ekstra bir çaba içine girdiniz? Çünkü o mutlu olursa, sizi de mutlu edecek ve daha çok sevecektir. Bu durumda sistem yine kendimize çalışmış olur.

  Kimse kazanacağını ummadığı bir işe girişmez. Her ilişki bir çeşit yatırımdır. Bir insana emek vermek, zamanını harcamak, hayatını değiştirmek öylesine yapılacak hamleler değildir. Yaptığınız yatırımların sonunda size iyi şekilde dönmesini umarsınız. Ancak ilişkiler de biraz kumar gibidir, elinizdeki kağıt ne kadar iyi olsa da, karşı tarafın elinde daha yüksek bir kağıt olma ihtimali vardır.

  Ayrılıklarda bizi asıl yıkan, yatırımlarımızın heba olmasıdır. Kimine göre bu yatırım zamandır, yıllarını harcamıştır; kimine göre paradır; kimine göre hayat şeklidir. Her ne kadar sonuçların bizler üzerindeki etkisi değişse de, bir ilişki bittiğinde bizi asıl üzen, kaybettiğimiz o yatırımlardır.

  Bir ilişkiye başlarken bunu aklınızda tutun. Yaptığınız her hareketi, kendiniz için yaptığınızın bilincinde olun. Belki o zaman pek çok şeyden vazgeçersiniz. Belki o zaman daha az çıkar üzerine kurulu, bencil olmayan ve birlikte çoğalarak büyümenin keyfini yaşayabileceğiniz bir ilişkiyi de yakalarsınız. Kim bilir?

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kendi Mutluluğumuz İçin Bir Başkasının Hak Ve Özgürlüklerini İhlal Edebilir Miyiz
 3. İnsan Neleri, Hangi Sebeple Sever
 4. Kendi Sağlığımızı Ve Arkadaşlarımızın Sağlığını Korumak İçin Bize Düşen Görevler Nelerdir
 5. Kendi Işığınızın Parlamaya Devam Etmesini Sağlamak İçin Başkalarının Işığını Söndürmek Zor
 6. İnsan neden sever
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Sesini kıstım radyonun. dudakların zaten yoktu. sen hiç olmamış kadar yoktun. hiç olmamış kadar yoksun. ismini bilmediğim bir kitabin dilini bilmediğim sayfalarında anlam telaşında yitirilmiş onca mevzu haybeye tükenmiş nefesler. kısacası sabıkasız bir katilsin fail meşhur. gayri meşru bir sesin vardı dinlediğim. ve radyonun sesini kıstım hariçten gazel dinliyorum......... 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri