Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

atatürk'e mektup yazıyorum konulu mektup örneği eklermisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Atatürk'e Mektup Kompozisyonu Atatürk'e Mektup Sen yoksun ama ben sana yazıyorum Mektup Türünün
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 26      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürk'e Mektup Yazıyorum

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürk'e Mektup Yazıyorum

  Sevgili Atam,

  Seni çok özledim. Hem de o kadar çok özledim ki odamın duvarlarına, dolabıma senin çıkartmalarını yapıştırdım. Çünkü gece yatarken en son, sabah kalktığımda en önce senin yüzünü görmek istiyorum. Geçen gün, seni, gemide, bir sürü askerle birlikte çizdim ve babam o resmimi koridora astı.
  Atam sana bir şey söylemek istiyorum. Ben, yaşlı büyüklerimi çok kıskanıyorum. Çünkü onlar seni gördüler, ben göremedim. Ama onlar da benim seni hayal gücümle gördüğüm gibi göremiyorlar. Ben denizlere baktığımda o mavi gözlerini, güneşe baktığımda altın sarısı saçlarını ve ağaçların dimdik duruşunu gördüğümde düşmanların önünde nasıl dik durduğunu düşünüyorum.

  Sen bizim için çok şey ve yenilikler yaptın. Alfabeyi değiştirdin, kıyafetleri değiştirdin, soyadı kanununu çıkardın, kızların okula gitmesini sağladın ve içlerinden en önemlisi de yurdumuzu düşmanlardan kurtardın. Ayrıca senin sayende bir sürü güzel bayramımız oldu. Bir de padişahı kovup, Osmanlı Devleti’ni kaldırdın. Artık herkes özgür ve kimse kimseden emir almıyor. Bütün bunları, sen, ülkeni sevdiğin için yaptın.

  Biz sana çok şey borçluyuz. Sen ölsen de hep benim ve eminim ki tüm halkının da kalbinde yaşayacaksın Atam.

  Sevgilerimle,
  Hamide Gülşen AYBOĞA 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri