Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

atatürkü anlatan yazılar kısa olursa sevinirim Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Anneler Gününü Anlatan Yazılar Ülkemizin doğal güzelliklerini anlatan yazılar türkiyenin güzelliklerini anlatan yazılar Peygamberimizi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 49      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürkü Anlatan Yazılar

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Mustafa Kemal Atatürk'ü Anlatan Bir Yazı...

  Nihayet,savaş çözüm olmayacağı için Türk Ulusu azimle memleketini çağdaşlaştırmayı ve tekrar inşaa etmeye koyulmuştur. 1933’ün nihayetinde,Türk Ulusu bir mucize gerçekleştirmiştir.Genç Türk Cumhuriyeti çağdaş bir ulus olmuştur ve herkesin gıpta ile baktığı ve örnek gösterdiği halk devleti olmuştur. Bu istisnai başarının fikir sahibi ve sanatkarı idi, kürsünün arkasında yazgınını çizdiği milleti kutluyordu. Kendisini tamamıyla Türkiye’ye vermişti ve bugün Türkiye O’na her şeyi borçlu.

  İnsanlık tarihi süresince hiçbir deha,hiçbir Sezar, halkı, reformları ve daha da ehemmiyetli olan şeyleri O’nun gibi anlatamamıştır.Hepsini ele almıştır ve muvaffak olmuştur.Fakat en ehemmiyetlisi halkına kaybedilmiş olan güveni tekrar sağlamıştır.Türk Ulusunun tüm insanlığın karşısında hatırlı bir millet olduğunu kanıtlamıştır.Türk Ulusuna ulusal ruhu aşılayabilmek,bu duyguyu canlandırmak,Atatürk’ün Türkiye için yaptığı en ehemmiyetli şeydi.

  Vefatından sonra 1938’de,Türkiye’ye hiçbir dogma ve tarihte saplanıp kalan hiç bir prensip bırakmamıştır.Fakat babasız Türk Ulusuna ve çok sevdiği Türk gençliğine bir ideal bırakmıştır,kendisinin olanı en güzel olan: VATAN !

  Bugün 60 seneden fazla vakit geçti,kurucusunun bıraktığı idealle nesiller birbirini izledi.Türk toplumu bu ideal sayesinde hatırlı ve kuvvetli bir ulus olmuştur.Yeni nesillerin ve atalarından gelen bu vatansever ideale sahip olan Türk gençliğinin görevi Türkiye’yi hergün gelişmenin yoluna ve ekonomik başarıya götürmeyi görev edinmeli.

  Herkesin bir rolü olan ve de hergün inşaa edilen esere bir taş koyması gereken bir toplumda yaşıyoruz. Bu eserin isimi TÜRKİYE CUMHURİYETİ’dir 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri