Hoşgeldiniz.

atatürk'ün kişilik özelliklerine örnek olabilecek sözler i lazım bana :=) Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Atatürk'ün Hangi Kişilik Özelliğini Kendinize Örnek Almak İstersiniz
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 10      

 1. Misafir Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürk'ün Kişilik Özelliklerine Örnek Olabilecek Sözleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  atatürk'ün kişilik özelliklerine örnek olabilecek sözleri lazım bana :=)

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürk'ün Kişilik Özelliklerine Örnek Olabilecek Sözleri

  - Onun ileri görüşlülüğü*nü gösteren pek çok örnek vardır. “Yolunda yürüyen bir yolcunun yalnız ufku görmesi yetmez. Muhakkak ufkun ötesini de gör*mesi ve bilmesi gereklidir.” sözü bu özelliğini gös*terir.

  - Çanakkale Savaşlarında düşmanın nereden çıkarma yapacağını tahmin etmesi, II. Dünya Savaşı’nın çıkacağı 1932′de bir yurt gezisinde “Kırk asırlık Türk yurdu, düşman elinde bırakılamaz.” diyerek ilerde Hatay’ın ana vatana katılacağını belirtmesi onun bu özeliğini en iyi şekilde ortaya koymaktadır.

  - Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz; hafta cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat sanatkâr ola*mazsınız.” sözleri sanatseverliğini vurgulamaktadır.

  - Onun şu sözleri insan sevgisi hakkındaki dü*şüncelerini çok güzel açıklamaktadır: “En uzakta zannettiğimiz bir olayın bize bir gün etki etmeye*ceğini bilemeyiz. Bunun için insanlığın hepsini bir vücut ve bir milleti bunun bir organı saymalı gerekir. Bir vücudun parmağının ucundaki acıdan diğer bütün organlar etkilenir.”

  - “Bir işi zamansız yapmak o işi bozmak, başa*rısızlığa uğratmaktır. Her şey sırasında ve zama*nında yapılmalıdır.” diyerek yöneticilikte nasıl başarılı olunacağını göstermiştir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.