Hoşgeldiniz.

Yolu kapatmak deyimleri Yolu kapatmakla ilgili deyimler -Yolu tutmak : Bir yoldan kimseyi geçirmeyecek biçimde düzen kurmak.”Askerler tam teçhizatlı yolu tutmuşlar , bekliyorlardı.” -Yol kesmek:
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yolu kapatmak ile ilgili deyimler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yolu kapatmak deyimleri
  Yolu kapatmakla ilgili deyimler


  -Yolu tutmak: Bir yoldan kimseyi geçirmeyecek biçimde düzen kurmak.”Askerler tam teçhizatlı yolu tutmuşlar, bekliyorlardı.”

  -Yol kesmek: 1. Birinin geçmesine engel olmak. 2. Issız yerlerde, yollarda soygunculuk yapmak.”Düğün alayının yolunu kesmiş eşkıyalar.”

  -Yoluna çıkmak: 1Yoldan geçen birini karşılamaya gitmek.2.Yolda karşısına çıkmak,rast gelmek.3.Birinin yaptığı bir işte ona engel olmak.”Yoluma çıkanlara hiç acımam,bilesiniz.”

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Yolu kapatmak demek aslında ilk bakıldığı zaman her hangi bir yolu kesmek önüne bent kurmak ve geçişe kapatmak demektir.Fakat mecazi olarak bakıldığı zaman insanların olması için uğraştıkları bir işin önüne engel koymak ve ilerlemesini engellemek demektir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.