Hoşgeldiniz.

Verilen sözü tutmak ve vaktinde iş yapmak ile ilgili deyimler -Sözünde durmak: Verdiği sözün gereğini yerine getirmek.”Demek sözünde duracaksın , iy.” -Söz bir Allah bir:
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Verilen sözü tutmak ve vaktinde iş yapmak ile ilgili deyimler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Verilen sözü tutmak ve vaktinde iş yapmak ile ilgili deyimler


  -Sözünde durmak: Verdiği sözün gereğini yerine getirmek.”Demek sözünde duracaksın, iy.”

  -Söz bir Allah bir: “Verdiğim sözü yerine getireceğim, ondan dönmeyeceğim; Cenab-ı Hakk`ın bir olduğunda şüphe yoktur; ona nasıl inanıyorsam, verdiğim sözün doğruluğuna da inanın” anlamında kullanılır.

  -Sözünün eri olmak: Verdiği sözü ne pahasına olursa olsun yerine getiren bir kişi olmak.”Ona güvenin, o sözünün eri olan birisidir.”

  -Sözünü tutmak: 1. Verdiği sözü yerine getirmek. 2. Birinin verdiği öğüde uymak.”Babanın sözünü tut, zararlı çıkmazsın.”

  -Söz dinlemek: Verilen bir öğüdü, bir sözü tutmak, davranışlarını buna uydurmak.”Sözümü dinleseydin başına bunlar gelmezdi!”

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İnsanlara yapabileceğiniz sözler vermeniz ve verilen sözleri yerine getirerek karşınızdaki insanları mutlu etmenizdir.Yapamayacağınız sözler vermektense hiç vermemek daha iyi olur. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.