Hoşgeldiniz.

Örgü Babet Patik Modeli Ve Yapılışı Modelin Yapılışı Malzemeler Keçe 7 Numara Tığ İplik Tüy Yapılışı Tabanın etrafından sık iğne ile örmeye başlamak için yorgan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Örgü Babet Patik Modeli Ve Yapılışı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Örgü Babet Patik Modeli Ve Yapılışı


  Modelin Yapılışı

  Malzemeler
  Keçe
  7 Numara Tığ
  İplik
  Tüy
  Yapılışı
  Tabanın etrafından sık iğne ile örmeye başlamak için yorgan iğnesi ve öreceğimiz yün ile sarma yaparak geçmemiz gerekiyor öncelikle. Çünkü keçeye tığ ile girmek mümkün değil. Bu sarmanın üzerin bir sarmaya tek ikinci sarmaya çift sık iğne ile 5 veya 6 sıra dönülür. Bu arada üzerine konulan kalp şeklindeki keçe kesilerek çevresi iğne ile sarmalanır. 5-6 sıra sık iğneden sonra ayak ucu ortalanarak bu kalp ile patik kenarları birlikte tığa alınıp sık iğne ile birleştirilir. Birleştirdikten sonra bu 6 sıranın üzeri tekrar 3 veya 4 sıra sık iğne ile örülerek patik bitirilir. Üsetteki kalp keçeyi istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.
  Öneri
  Bu patiklerin özelliği altlarının keçe olmasıdır. Ayakkabı içine koymak üzere taban şeklinde keçeler kışın her köşe başında satılıyor. ama renkli keçeden yapmak istiyorsanız herhangi bir düz ayakkabı veya terliğinizin tabanından şablo çıkararak da kesebilirsiniz tabanı. Böylece patiğin ayaklarınızın numarasına göre olmasını sağlayabilirsiniz.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.