Hoşgeldiniz.

Yeni fıstıklı bere modelleri Tığ No: 5 BERE NİN LASTİK KISMININ YAPILIŞI Yapılışı: 18 ilmek 2 yüz 2 ters örülür 55 cm uzunluğuna gelince kesilir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yeni fıstıklı bere modelleri ve yapılışı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeni fıstıklı bere modelleri
  Tığ No: 5  BERENİN LASTİK KISMININ YAPILIŞI


  Yapılışı: 18 ilmek 2 yüz 2 ters örülür 55 cm uzunluğuna gelince kesilir.

  Fıstıklı bere YAPILIŞI:
  7-8 zincir çekilerek halka yapılıyor ve içine 20 trabzan yapılıyor.aralarına birer zincir çekerek ilk trabzanın üzerine 5 trabzan yapılıyor.

  Fıstık örgü yapılışı


  Tığı ilmekten çıkartıp ilk trabzana batırıyoruz sonra diger cikarttığımız ilmeğe tekrar batarak kapatıyoruz.böylece fıstık oluşuyor.

  Fıstığı yaptıktan sonra iki zincir cekip sıradaki trabzana batıp sonra diger trabazana tekrar fıstık yapıyoruz.ilk sıra tamamlanmış oluyor. ikinci sırada fıstıkların üzerine trabzan , trabzanların üzerine de fıstık yapıyoruz.aralarına hep iki zincir çekiyoruz.ücüncü sirada yine aynı şekilde fıstıkların üstüne trabzan trabzanlarin üzerine fıstık yapıp aralarına iki zincir çekiyoruz.4. ve 5. sırada araya 3 zincir çekilerek fıstığın üzerine trabzan, trabzanın üzerine fıstık yapılıyor.

  6. sırada araya 2 zincir çekilerek aynı işlem tekrarlanıyor.7. sırada aynı işlem araya 1 zincir çekilerek yapılıyor.böylece bere daraltılıyor.son sırada 2'li trabzan yapılıp beremizin daha önce yaptığımız lastik kısmını ekliyoruz..


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.