Hoşgeldiniz.

uçar avlarında Avcılar için atış teknikleri Hareketli hedefe , atışta hedefe nişan almak imkansızdır , hareket eden hedef daima yer değiştirdiğinden hiç bir zaman sabit
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Uçar avlarında Avcılar için atış teknikleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  uçar avlarında Avcılar için atış teknikleri

  Hareketli hedefe,atışta hedefe nişan almak imkansızdır,hareket eden hedef daima yer değiştirdiğinden hiç bir zaman sabit bir hedef gibi nişan alınan noktada durmaz,dolayısıyla atış tekniğinin de bu şarta göre geliştirilmesi gerekir.

  Birinci sorun insanın tepkisi (Reaction time) süresidir,bu süre beynin karar vermesi ile parmağın tetiği çekmesi arasında geçen zamandır,birçok kişi için bu saniyenin beşte biri kadardır.

  İkincisi ise mekanik ( Lock time) gecikme diye adlandırılır,tetiğin çekilmesi ile saçmanın veya merminin namluyu terk etmesi arasında geçen zamandır,değişken olmakla beraber yaklaşık saniyenin yedide bir kabul edilir.


  Sonuncu olarak da saçma veya merminin avın olduğu mesafeye erişmesi için geçen zamanı dikkate almak gerekir,burada hedefin hızı ve uçuş açısı da gözönünde bulundurulur ve geçen süre yine değişkendir.

  Atış teknikleri ; Korunan veya muhafaza edilen önleme tekniği,Süpürme tekniği ve Nokta veya insiyaki atış tekniği olmak üzere üçe ayrılır

  Korunan veya muhafaza edilen önleme tekniği (Sustained lead) :  2.Süpürme Tekniği (Swing through) :
  Alışılması en zor ama hareketli hedefleri hiç kaçırma şansı olmayan tekniktir.Yıllardır bende bu yöntemi kullanıyorum..  3.Nokta veya İnsiyaki atış tekniği (Point,instictive or snap shooting) :

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.