Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Piranalar hakkında bilgi Pirana nasıl bir balıktır Pirana hakkında bilinmeyenler Pirana balıkları Piranalar , Güney Amerika’da Amazon nehrinde yaşayan son derece tehlikeli ve yırtıcı hayvanlardır.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Piranalar hakkında bilgi, Pirana nasıl bir balıktır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Piranalar hakkında bilgi  Pirana nasıl bir balıktır
  Pirana hakkında bilinmeyenler
  Pirana balıkları  Piranalar, Güney Amerika’da Amazon nehrinde yaşayan son derece tehlikeli ve yırtıcı hayvanlardır. Bu balıkların isimlerinden bu kadar piranabahsedilmesinin temel sebebi, etçil olmaları diğer balıklar gibi yosunlarla, otlarla beslenmemeleridir. Piranalar aç oldukları zaman sınır tanımayan deniz hayvanlarıdır. Aç oldukları zaman hareket eden, kendinden büyük varlıklara bile saldıracak kadar tehlikeli kemirgen bir balıktır. Bu balıkların bir diğer özelliği de sürü halinde gezerek avlanmalarıdır. Bir örnek verecek olursak, nehre düşen yaralı bir bufaloyu pirana sürüsü 1 saat kadar kısa bir sürede sadece iskeleti kalacak şekilde yiyebilir. Bu özellikleriyle insanların bu hayvanlara karşı her zaman bir hayranlığı olmuştur.

  Ülkemizde sadece kırmızı etçil piranalar görülmektedir. Bu tür diğer pirana türlerine göre biraz daha az saldırgan balıklardır. Bunun dışında bir de otçul pirana diye bilinen pacu cinsi piranalar da mevcuttur. Bunların etçil piranalara göre daha farklı bir beslenme şekilleri vardır. Bu piranalar hem et hem ot yiyebilen balıklardır. Etçil piranalar gibi büyük dişlere sahip değildir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Su Döngüsü nedir - Su Döngüsü hakkında bilgi, Su Döngüsü nasıl oluşur,su döngüsü ne demekt
 3. piranalar nasıl oluşur
 4. piranalar nasıl beslenir
 5. Kalkan balığı nasıl bir balıktır?
 6. Pirana bir insanı kaç dakikada yer
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri