Hoşgeldiniz.

Renkli Örgü Bebek Kazağı -Anlatımlı Evde kalan yünlerden bebeğinize düz örgü ile bedeni başka , kolları başka bir renk kazak örebilirisiniz. Yapılışı: (3/4 yaş için

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Renkli Örgü Bebek Kazağı -Anlatımlı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Renkli Örgü Bebek Kazağı -Anlatımlı


  Evde kalan yünlerden bebeğinize düz örgü ile bedeni başka, kolları başka bir renk kazak örebilirisiniz.

  Yapılışı: (3/4 yaş için )
  Gerekli Malzeme: 100 gram mavi,
  75gram kırmızı, 25 gram sarı, 25 gram yeşil merserize.
  İşlemeler için: Az miktarda beyaz,siyah, sarı, pembe, koyupembe, kırmızı, açık sarı, acı sarı, koyukahverengii, yeşil, açzık yeşil, lila, morve lacivert merserize.
  3 ve 3,5 numaralı şiş.
  Kullanılan örgüler:
  1) Başlangıç örgü, 2) 1/1 Lastik, 3) Düz örgü, 4) çapraz işi işleme ( ilmek üzerine 1 sıra ve 1 ilmek üzerine şema izlenerek çapraz işi işlenir)
  Örnek: 27 ilmek ve 36 sıra 10 santimlik bir kareye eşittir.
  Yapılışı Arka: 3 nolu şiş ve kırmızı ile 84 ilmek başlayın, 4 sıra başlangıçörün. 1/1 lastik örgüsüne geçerken şuşekilde renkleri sıralayın. 4 sırada bir renk değiştirin. Kırmızı, sarı, yeşil, mavi ile düz örgü. 1. sırada eşit aralıklarla 6 ilmek artırın. Toplam 40 santim olunca,sağ taraftan 6 ilmek eksiltin.Kalan ilmekleri omuz için 1,5 santim 1/1 lastikve 4 sıra başlangıç örgüsü örüp kapatın.
  Ön: Arkası gibi başlayın, 36 santimde yaka için ortadaki 20 ilmeği kapatın. ikitarafı ayrı ayrı örerken, yakanın iç tarafından 2. sırada bir, 1 kez 4, 2 kez, 3ilmek eksiitin.toplam 40 santim olunca sağ omuz ilmeklerini kapatın ve sol omzu 1,5 santim lastik, 4 sıra başlangıç örgüsü örün ve bordürün 1.santiminde eşit aralıklarla 2 küçük ilik açıp, ilmekleri kapatın.
  Kollar: 3 nolu şiş ve ve kırmızı ile 38 ilmek başlayın. Bordür kısmını arkası gibi örün. Kırmızı ile düz örgüye geçin eşit aralıklarla birinci sırada 2 ilmek artırın.Yanlardan 4 sırada bir 18 kez 1 er ilmek artırın. 24 santim olunca ilmekleri kapatın.
  İşleme: Ön ortaya beğendiğiniz deseni çapraz işi işleyin.
  Tamamlama: Sağ omzu dikin. Kırmızı ile yaka çevresinden ilmekleri alın, 2 sırada bir renkleri değiştirerek 1/1 lastikörün: San, kırmızı, yeşil. Diğerlerinin hizasında 1 ilik açın. 4 sıra başlangıç örgünü örüp kapatın. Kolları takın, yanları ve kol altlarını dikerek tamamlayın.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.