Hoşgeldiniz.

Neill Armstrong Kimdir , Neill Armstrong Hayatı Neil Armstrong hayatı Armstrong , Ay üzerindeki yürüyüşünden döndüğünde , Ay Örümceği içinde.Neil Alden Armstrong (d. 5 Ağustos

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Neill Armstrong Kimdir, Neill Armstrong Hayatı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Neill Armstrong Kimdir, Neill Armstrong Hayatı

  Neil Armstrong hayatı
  Armstrong, Ay üzerindeki yürüyüşünden döndüğünde, Ay Örümceği içinde.Neil Alden Armstrong (d. 5 Ağustos 1930), ABD''''li astronot, Ay''''a ilk ayak basan insan.

  Neil Armstrong, 5 Ağustos 1930''''da Wapakoneta, Ohio''''da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimi sırasında izcilik yapmıştır. 16 Temmuz 1969 tarihinde Apollo 11 ile yaptığı ay yolculuğunda aya ilk ayak basan insan unvanını kazanmıştır.

  Ay''''a ayak bastığında ilk söylediği tarihi cümle şudur:

  [Bir] insan için küçük bir adım, insanlık için büyük bir adım.
  That''''s one small step for [a] man, one giant leap for mankind.
  orijinal ses kaydı – .wav 260 kb
  Bu cümlede "bir" kelimesi duyulmaz, Armstrong konuşurken unutmuş veya parazit nedeniyle silinmiş olabilir.

  Kore üzerinde Deniz Kuvvetleri Pilotu olarak 78 saat uçuş yapan Armstrong 1971 yılında NASA''''dan ayrılarak Cincinnati Üniversitesi''''nde çalışmaya başladı. 1979 yılına kadar uzay mühendisliği bölümünde profesör olarak çalışmıştır. 1985''''ten 1986''''ya kadar Uluslararası Uzay Komisyonu''''nda hizmet vermiştir. 1986 yılında Challenger kazasının araştırma komisyonuna başkan yardımcısı olarak atandı. Armstrong evli ve iki çocuk babasıdır. Şu anda Ohio''''da yaşamakta ve hastalığıyla mücadele etmektedir.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.