Hoşgeldiniz.

Faks Makinesi İcadı - Alexander Bain Faks ya da belgegeçer ismi verilen bu iletişim cihazının adı , Facsimile (Latince fac similar yani “benzer bir şey
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Faks Makinesi İcadı - Alexander Bain

  Sponsorlu Bağlantılar
  Faks Makinesi İcadı - Alexander Bain
  Faks ya da belgegeçer ismi verilen bu iletişim cihazının adı, Facsimile (Latince fac similar yani “benzer bir şey yapmak”) kelimesinden türetilmiştir. Var olan telefon hatlarından yararlanarak, karşılıklı iki tarafta bulunan belgegeçer ile, resim, yazı, grafik vb. verilerin, ses sinyalleri halinde hızlı bir şekilde aktarımını sağlar.

  1843′te Alexander Bain tarafından patenti alınmış olup, 1851′de Frederick Bakewell tarafından Büyük Londra Fuarında sergilenmiştir. Günümüz tasarımına, 1924′te Amerikan Radio Corporation of America (RCA) şirketinden Richard H.Ranger‘in araştırmaları sonucunda ulaşılmıştır.

  1843’ te üretilen ilk faks makinesi, kabartma harfleri tarayarak elektrik sinyalleri gönderen bir sarkaçtan oluşuyordu. Modern faks makinelerinde ise gönderilen dokümandan yansıyan ışığı algılayan diyotlar kullanılır. 1922’ de Alman fizikçi Arthur Korn, radyo dalgaları ile Avrupa’ dan Amerika’ ya fotoğraf göndermiştir.
  [IMG]http://www.***************/images.gif[/IMG]


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.