Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Diş fırçasının icadı , Diş Fırçasını Kim Buldu Bu gün kullandığımız diş fırçasının prototiplerini hazırlayan kişi İngiliz William Addis dir.Diş fırçası modern hayatın en önemli

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Diş fırçasının icadı, Diş Fırçasını Kim Buldu

  Sponsorlu Bağlantılar
  Diş fırçasının icadı,
  Diş Fırçasını Kim Buldu

  Bu gün kullandığımız diş fırçasının prototiplerini hazırlayan kişi İngiliz William Addis dir.Diş fırçası modern hayatın en önemli araçlarından bir tanesi olmuştur. İnsanların her gün kullandıkları, ağız sağlığının olmazsa olmazı olan diş fırçasının ne zaman ve kim tarafından bulunduğununa tarihsel olarak bir gözatalım.

  Tarih boyunca insanlar ağızlarını ve dişlerini temizlemek için bir çok yöntem denediler. Bitki kökleri, ağaç dalları, çeşitli hayvanların tüyleri ve hatta kuş tüyü bile kullanıldı.

  Özellikle Hint ve Arap medeniyetleri tarafından kullanılan bitki dalları ve kökler diş temizliğinde önemli rol oynadı. Araplar tarafından kullanılan misvak, antiseptik etkisi ile bilinen en önemli diş fırçası.

  Dişleri temizlemek için kullanılan malzemelerden bir tanesi de kumaş. Fakat bakteri barındırma konusunda oldukça tehlikeli olan kumaşlar ağız sağlığı açısından tehlikeli görülmekteydi.

  On sekizinci yüzyılın ikinci yarısında, diş fırçasını icat eden adam olarak bilinen William Addis ingiltere iç savaşı zamanında hapse mahkum edildi. Hapishanede geçirdiği süre boyunca, ağız bakımını iyileştirme konusunda daha fazla zaman buldu. Hayvan kemikleri üzerine delikler delerek ve o delikler üzerine birer uçları birbirine bağlanmış kıllardan bir demet haline getirdi. Kılların Alt kısımlarını kemiğe yapıştırarak sağlamlaştırdı. Böylece modern diş fırçası doğdu.

  William Addis 1780 yılında hizmete girdiği bilinen Addis adındaki firmasını kurdu ve bilinen en eski diş fırçası üreticisidir.

  Dr. West�in buluşu olan naylon diş fırçaları ise 1938 yılının Eylül ayından itibaren ABD�de satışa çıkarıldı.

  1961 yılında da New York�ta Squibb firması ilk elektrikli diş fırçasını yaptı.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kurşun Kalemi kim buldu, Kurşun kalemin icadı
 3. Kot Pantolonu kim buldu, kot pantolunun icadı, kot pantolon ne zaman bulundu, kot pantolon
 4. Dikiş Makinesini kim buldu, dikiş makinesinin icadı, dikiş makinesi ne zaman bulundu, diki
 5. Silginin icadı - silgiyi kim buldu - sılgının ıcadı - silginin bulunusu
 6. Tekerleğin icadı hakkında; kim ne zaman buldu?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri