Hoşgeldiniz.

Bingöl ili Tarihi Yerleri Bingölün Tarihi eserleri nelerdir Bingölün Tarihi mekanları Bingöl İli Tarihi Yerleri KRAL KIZI KALESİ Genç ilçe Merkezinden 2 km. uzaklıktadır. Bir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bingölün Tarihi Yerleri, Bingöl Tarihi eserleri

  Sponsorlu Bağlantılar




  Bingöl ili Tarihi Yerleri
  Bingölün Tarihi eserleri nelerdir
  Bingölün Tarihi mekanları

  Bingöl İli Tarihi Yerleri


  KRAL KIZI KALESİ

  Genç ilçe Merkezinden 2 km. uzaklıktadır. Bir tepenin üzerinde bulunan bu kalenin ancak yıkıntılarına ve kalıntılarına rastlanabilmektedir. Bu kaleyi Pers hükümdarı Dara Gençte uzun yıllar kalmış ve bu kaleyi kızı için yaptırmıştır. Genç ilçesi eski ismini bu kaleden almıştır. Bugün mesire yeri olarak kullanılmaktadır.

  SEBETERİAS KALESİ

  Murat vadisi üzerinde, Bingöl il merkezinden 18 km. uzaklıktadır. Urartu kralının Bingöl yaylalarını elinde tutabilmek için yaptırdığı uç kaleden birisi olup bugün ancak kalıntıları ortada kalmıştır.

  KİĞI KALESİ

  Kiğı ilçesinin kuzeydoğusunda olup, Bizanslılar zamanından kalmıştır. Sağlam bir yapı olduğu ve asırlardan beri hayatiyetini devam ettirdiği görülür. Çevresinde birçok bina olup bugün için terk edilmiş durumdadır.

  Paylaş Facebook Twitter Google


 2. Kayıtsız Üye





  Sponsorlu Bağlantılar




  Zazalar kürt müdür?



 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.