Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

gilaburu bitkisi yetiştiriciliği , gilaburunun yetiştiriciliği , gilaburu nerede yetişir Gişlaburu genelikle sulak yerlerde ve ırmak kenarlarında problemsiz yetişir. Hasat zamanı: Nisandan Ağustosa kadar dalların

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  gilaburu yetiştiriciliği

  Sponsorlu Bağlantılar
  gilaburu bitkisi yetiştiriciliği,
  gilaburunun yetiştiriciliği,
  gilaburu nerede yetişir

  Gişlaburu genelikle sulak yerlerde ve ırmak kenarlarında problemsiz yetişir.
  Hasat zamanı: Nisandan Ağustosa kadar dalların kabukları soyularak, kurutulur ve kaldırılır. Tentürü yapılacak ise taze olarak işlenir.
  Bazı botanikcilere göre vatanı Türkiye, bazılarına göre ise orta Çin olduğu ileri sürülmektedir. Başta Asyanın ılıman bölgeleride Türkiyenin ise iç ve karadeniz bölgelerinde vede Avrupanın kuzeyi hariç tamamına yayılmıştır. Gilaboru orman kenarları ve ormanların seyrek olduğu bölgelerle, daha çok su kenarlarında ve nemli yerlerde yetişir. Gilaboru bazen bir çalı görünümünde, bazende boyu 4 metreye kadar ulaşan küçük bir ağaçtır.
  Yaprakları karşılıklı, bir sonraki ile çapraz, kenarları kertikli, bazen 3 ve bazen 5 lopludur. İlkbaharda yeşil olan yaprakları sonbahara doğru açık kırmızımsı bir renk alır. Çiçekleri şemsiye gibi topluca bir arada ve çiçek demetinin etrafını çevreleyen bir sıra steril (kısır) ve içerideki diğer çiçekler ise fertildir (dölenebilir).
  Meyveleri önce yeşilimsi ve sonra olğunlaşınca kankırmızısı bir renk alır ve çapı 0,8-1 cm olup içerisinde sadece bir çekirdek bulunur. Meyveleri ham iken yenirse zehirlenmelere sebep olur, bu nedenle ilk kar yağdıktan sonra yenir veya satılır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Gilaburu faydaları, gilaburu yararları
 3. Gilaburu suyu faydaları, gilaburu suyu yararları
 4. Gilaburu Nasıl Kullanılır, Gilaburu Nasıl içilir
 5. Gilaburu Fiyatı, Gilaburu kaç lira
 6. Gilaburu Nedir, Gilaburu hakkında bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri