Hoşgeldiniz.

Tek Hücreli Canlılar Tek hücreli canlıların isim leri Tek Hücreli Canlılara Örnekler Öglena Öglena kamçılarıyla hareket eder. Kamçılılar sınıfındandır. Kloorofil taşıdığı için fotosentez yapabilir. Tatlı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tek Hücreli Canlılar Hangileridir, Tek Hücreli Canlılar ve resimleri

  Sponsorlu Bağlantılar




  Tek Hücreli Canlılar
  Tek hücreli canlıların isimleri
  Tek Hücreli Canlılara Örnekler

  Öglena



  Öglena kamçılarıyla hareket eder. Kamçılılar sınıfındandır. Kloorofil taşıdığı için fotosentez yapabilir. Tatlı sularda yaşar.

  Amip



  Suda yaşarlar. Yalancı ayak adı verilen uzantılarla hareket ederler. Mikroskopla görülebilir. İnsanda Dizanteri hastalığına neden olurlar.

  Radiolaria



  Radiolaria olarak adlandırılan ganlı gurubu ışınlılar olarak da bilinir. Denizlerde yaşarlar. Şillerden oluşan camsı çıkıntılara sahiptirler.

  Çan Hayvanı



  Şekli çana benzediği için bu ismi almıştır. Vorticella olarak bilinir.

  Sporlular



  Sporluların latince ismi Sporozoa olarak bilinir. Çoğu hastalık yapıcıdır. Hareket yapıları yoktur. spor konumunda yaşarlar. yaklaşık 5000 türü vardır.

  Paramesyum



  Terliksi hayvan olarak da bilinir. Siller yardımıyla hareket eder.

  Mantarlar



  Toprak ve bitkilerde bulunanların haricinde mikroskobik mantarlar da vardır. Bu mantarlar sporla ürerler ve hastalık yapan türleri vardır. Mayalanma olayını da mantarlar sağlar.

  Bakteriler



  Çeşitli şekilleri vardır. Hastalık yapıcı ve faydalı türleri vardır. İnsan vücudunda hücreden daha çok sayıda bakteri bulunur..

  Paylaş Facebook Twitter Google



 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.