Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kakalak ilaçlama , Kakalak ilaçlaması hakkında bilgi Kakalak böceği bir hamam böceği türüdür. Bazı yörelerde hamam böceği yerine kakalak ismi kullanılır. Genellikle sıcak ortamlarda ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kakalak ilaçlaması hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kakalak ilaçlama,
  Kakalak ilaçlaması hakkında bilgi


  Kakalak böceği bir hamam böceği türüdür. Bazı yörelerde hamam böceği yerine kakalak ismi kullanılır. Genellikle sıcak ortamlarda ve nemli bölgelerde kakalak böceklerine rastlamak mümkündür. Kakalak böceği çok dayanıklı bir böcek türü olup, her türlü ortamda rahatlıkla yaşarlar. Hatta 50 derece sıcak bir ortama dayanabildiği gibi -30 derece soğuğa da dayanabilen kakalak böcekleri, çok sayıda çoğaldıkları ve çok kez ürediklerinden dolayı bir ortamda yüzlerce kakalak böceği yaşayabilir.

  Genellikle nemli ve rutubetli yerlerde yaşamaıyı tercih eden kakalak böcekleri diğer böcekler ile aynı ortamda uyum içinde yaşarlar. Geceleri aktif olup beslenmelerini sağlayan kakalak böcekleri, gündüzleri ise kenar kuytu kısımlarada dinlenir ve gizlenir. Kakalak böcekleri beslenmesinde hem hayvansal ürünlerden beslenir hemde bitkisel ürünlerde oluşan besinleri yer. Ayrıca etrafta buldukları her türlü pis olan organik maddeyi ve ölü hayvan leşindende beslenirler. Kakalak böceğinin boyu ve yapısı türüne değişir. Genellikle bu böceklerin boyları 3 - 5 cm kadardır. Kakallak böceği günün yaklaşık 18 saati pasif olurken, geceleri yaklaşık 6 saat aktif olup hem beslenir hemde aktif olarak gezinirler. Kakalak böcekleri vücudu üzerinde bir dış kabuk vardır bu kabukları sayesinde kendilerini dış etkilerden korur. Kakalak böceği uçmaz fakat çok hızlı bir şekilde hareket eder.

  Kakalak böceğinde kabuk değişim olayı vardır. Bu sayede yılda bazen 1 veya 2 defa kabuk değiştirerek gençleşirler. Kabuk değişimi ve yeni kabuğa bürünmeleri aynı gün içinde olur. Bu böcekler yavru döneminde daha sık kabuk değiştirirler. Kakalak böcekleri insanlaradan ve hayvanlardan kan emmez ve ısırmazlar. Fakat insanlaraın genelikle ev içinde açıkta bıraktıkları yiyecekler üzerinden beslenir ve bu besinler üzerine bıraktıkları yumurta dışkı ve salyalar ile insanlara birçok hastalık bulaştırır. Bu bakımdan insanlara açısından oldukça tehlikeli olan bir böcek türüdür. Kakalak uygun bir yaşam alanı bulduğunda ve iyibir şekilde beslendikten sonra hemen ürer ve yumurta bırakır. Kakalak bazen bir defa çiftleşme ile ömrü boyu yumurta bırakır. Bazı Kakalak türlerinde ise her yumurta bırakma döneminde yeniden çiftleşme gerçekleşir. Kakalak böceği yumurtalarını 20-30lu paketler yaparak evin içine dağınık bir halde bırakır. Bir kakalak bir defasında 300- 350 kadar yumurta bırakır. Kakalak böcekleri çok sayıda çoğaldıkları için mutlaka ev ve yaşam yerlerinde görüldüğünde tedbirirni almak gerekir.

  Kakalak ile mücadelede en etkili çözüm kakalak ilaçlaması yaptırmaktır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Arı ilaçlaması hakkında bilgi
 3. Kertenkele ilaçlaması hakkında bilgi
 4. Örümcek ilaçlaması hakkında bilgi
 5. Sivrisinek ilaçlaması hakkında bilgi
 6. Çiyan ilaçlaması hakkında bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri