Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

KARINCALARDAKİ ASİT FABRİKASI Karıncaların vücutlarında formik asit (H2CO2) isim li kimyasal maddeyi üreten bezler vardır. Antibiyotik etkisine sahip bu maddeyi düzenli olarak vücutlarına süren karıncalar

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Karıncalardaki Asit Fabrikası

  Sponsorlu Bağlantılar
  KARINCALARDAKİ ASİT FABRİKASI
  Karıncaların vücutlarında formik asit (H2CO2) isimli kimyasal maddeyi üreten bezler vardır. Antibiyotik etkisine sahip bu maddeyi düzenli olarak vücutlarına süren karıncalar, hem yuvalarında hem de kendi üzerlerinde bakteri ve mantar oluşumunu engellerler.
  Kuşlar ise karıncalar gibi kimyasal maddeler salgılayamazlar; Ancak sık sık karınca tepelerine giderek buralara sürünen kuşlar, karıncaların tüylerinin arasında dolaşmalarına izin verirler. Bu sayede bütün vücudu formik aside bulanan kuş üzerindeki tüm parazitlerden kurtulmuş olur.
  Karıncanın formik asidi bilmesi ve onu üretecek bir bezi geliştirmesi imkansızdır. Ayrıca formik asitteki atomlardan birinin eksik olması, bu kimyasalın, antibiyotik özelliğini yitirmesi anlamına gelmektedir. Bu durumda karıncadaki bezlerin, evrimcilerin iddia ettiği gibi, aşama aşama; ilkel bir halden günümüzdeki yapısına ulaşması da imkansızdır.  Gerek formik asit, gerek bunların üretimi yapabilecek özellikteki bezler ve gerekse karıncalar, sonsuz ilim sahibi Allah tarafından yaratılmıştır. Kuşların karınca yuvalarına giderek formik asitten faydalanmalarını da ilham eden de Allah'tır. O tüm canlıların ihtiyacını bilen ve karşılayandır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Asit Yağmurları Nedir, Asit Yağmurlarının anlamı
 3. Asit Yağmurları Hangi Bölgelerde Görülür, Asit Yağmurlarının Görüldüğü Bölgeler
 4. Asit Yağmurları Anlamı, Asit yağmuru nedir
 5. Asit Yağmurlarının Zararları, Asit Yağmurunun Etkileri Nelerdir
 6. Asit, Asitler, Asitlerin Özellikleri, Asit Çeşitleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri