Hoşgeldiniz.

Nükleer Enerji Dezavantajları Nükleer Enerjinin zararları nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Nükleer enerji nedir,nükleer enerjinin kullanım alanları Nükleer Enerji Ne Demek
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Nükleer Enerji Dezavantajları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Nükleer Enerji Dezavantajları
  Nükleer Enerjinin zararları nelerdir ?


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Nükleer Enerji Dezavantajları
  Nükleer Enerjinin zararları


  Küresel ısınmanın önüne geçilmesi ve enerji açığının kapatılması alanında yapılan araştırmalar, atmosfere çok daha az sera gazı salınımına sebep olan nükleer enerji santrallerinin ve bu teknolojinin önem kazanmasına neden olmuştur.

  Nükleer Enerjinin Dezavantajları:


  • Nükleer santrallerin ürettiği nükleer atıklara halen bir çözüm bulunamamıştır.Çok tehlikeli olan bu atıklar dikkatli bir şekilde saklanmalıdır.


  • Yüksek güvenlik standartlarına rağmen nükleer enerji halen çok riskli bir teknolojidir. Japonya'da olduğu gibi kazalar halen olabilmektedir.Nükleer santrallerde meydana gelen kazaların ise sonuçları hem doğa hem de insanoğlu için çok yıkıcı olmaktadır.  • Nükleer santraller kendilerinden gelen risklerin yanı sıra dışardan gelebilecek saldırılara karşı da büyük tehlike oluştururlar. Bir nükleer santralde gerçekleşebilecek herhangi bir terör eyleminin sonuçları ağır olacaktır.  • Nükleer santrallerde açığa çıkan radyoaktif atıklar daha sonradan silah yapımında kullanılabilir. Bu teknolojinin yaygın kullanımı, nükleer silahların da yaygınlaşması anlamına gelmektedir.  • Nükleer enerjinin kaynağı olan uranyum az bulunan bir kaynaktır. Tahminlere göre dünyadaki uranyum kaynakları talebe de bağlı olarak 30 - 60 yıl içerisinde tükenecektir.

  Gelişmekte olan ekonomilerin enerji ihtiyacı bu risklere rağmen nükleer enerjiye yatırım yapılmasına sebep olmaktadır.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.