Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dünya'nın En Büyük Elmas'larından Biri Güney Afrika`da küçük bir krallık olan Lesotho`daki Letseng Maden Ocağı`nda bulunan elmas Dünyanın en büyük elmasları arasında bulunuyor. Güney Afrika`daki

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünya'nın En Büyük Elmas'larından Biri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya'nın En Büyük Elmas'larından Biri

  Güney Afrika`da küçük bir krallık olan Lesotho`daki Letseng Maden Ocağı`nda bulunan elmas Dünyanın en büyük elmasları arasında bulunuyor.

  Güney Afrika`daki Lesotho`da bulunan 478 karatlık elmas da dünyanın en büyük elmasları arasında gösteriliyor. Bir maden ocağında ortaya çıkarılan elmasın değerinin ise milyon dolarları bulacağı tahmin ediliyor.

  Önde gelen mücevher markalarından Gem`in sahip olduğu maden ocağından çıkartılan elmasın en büyük elmaslar arasında gösterilen 150 karatlık Kuh-i-Nur elması kadar değerli olduğu belirtiliyor.

  Bu elmas İngiltere Krallık Hazinesi`nde kraliçenin tacında bulunuyor. Kuh-i-Nur elması kadın sahibine iyi şans getirmesiyle erkeğe ise şanssızlık veya ölüm getirmesiyle biliniyor.

  Adı Farsçada Işık Denizi anlamında olan uçuk pembe renkli yassı bir taş olan Derya-i Nur elması ise yaklaşık 185 kırat ağırlığında ve bugün İran Milli Bankası`nda saklanıyor.

  1853 yılında Brezilya`da bulunan ve Güney Yıldızı adıyla tanınan 128 karatlık elmasla Büyük Moğol Elması ve Türkiye`deki 86 karatlık Kaşıkçı Elması,Dünya'nın en büyük elması ve en değerli 22 elmasın arasında bulunuyor.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dünya Üzerindeki İnsanların Her Biri Nedir
 3. Bir Tabakta İki Tavuk Biri Sıcak Biri Soğuk Bilmecesinin Cevabı Nedir
 4. Japonya nın dünyanın en büyük sanayi güçlerinden biri olmasının nedenleri nelerdir
 5. Elmas Nasıl Çıkarılır - Elmas Nasıl İşlenir?
 6. 2018-2018 İtalyan Altın Elmas Pırlanta Takılar, Bonato Ürünler eşsiz ve parlak, Altın çerç
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri