Hoşgeldiniz.

Dünya'nın En Büyük Elmas'larından Biri Güney Afrika`da küçük bir krallık olan Lesotho`daki Letseng Maden Ocağı`nda bulunan elmas Dünyanın en büyük elmasları arasında bulunuyor. Güney Afrika`daki

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünya'nın En Büyük Elmas'larından Biri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya'nın En Büyük Elmas'larından Biri

  Güney Afrika`da küçük bir krallık olan Lesotho`daki Letseng Maden Ocağı`nda bulunan elmas Dünyanın en büyük elmasları arasında bulunuyor.

  Güney Afrika`daki Lesotho`da bulunan 478 karatlık elmas da dünyanın en büyük elmasları arasında gösteriliyor. Bir maden ocağında ortaya çıkarılan elmasın değerinin ise milyon dolarları bulacağı tahmin ediliyor.

  Önde gelen mücevher markalarından Gem`in sahip olduğu maden ocağından çıkartılan elmasın en büyük elmaslar arasında gösterilen 150 karatlık Kuh-i-Nur elması kadar değerli olduğu belirtiliyor.

  Bu elmas İngiltere Krallık Hazinesi`nde kraliçenin tacında bulunuyor. Kuh-i-Nur elması kadın sahibine iyi şans getirmesiyle erkeğe ise şanssızlık veya ölüm getirmesiyle biliniyor.

  Adı Farsçada Işık Denizi anlamında olan uçuk pembe renkli yassı bir taş olan Derya-i Nur elması ise yaklaşık 185 kırat ağırlığında ve bugün İran Milli Bankası`nda saklanıyor.

  1853 yılında Brezilya`da bulunan ve Güney Yıldızı adıyla tanınan 128 karatlık elmasla Büyük Moğol Elması ve Türkiye`deki 86 karatlık Kaşıkçı Elması,Dünya'nın en büyük elması ve en değerli 22 elmasın arasında bulunuyor.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.