Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Dünya'nın En Lüks Özel Jetleri ve Sahipleri Eski dönemlerde zengin insanlar güçlerini göstermek için , pahalı saraylar ve köşkler yaptırırdı. Zaman ilerledikçe bu ihtiyaç için

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünya'nın En Lüks Özel Jetleri ve Sahipleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya'nın En Lüks Özel Jetleri ve Sahipleri
  Eski dönemlerde zengin insanlar güçlerini göstermek için, pahalı saraylar ve köşkler yaptırırdı. Zaman ilerledikçe bu ihtiyaç için özel gemiler satın almaya başladılar. Günümüzde ise zenginliğin sembolü genelde pahalı otomobiller olarak görülür.

  Ancak bu sosyal sınıfın bir adım ötesinde olan insanlar özel jetleriyle uçan saraylara sahip oluyor. Özel jetlerin masrafı sadece ona sahip olmakla bitmiyor. Güvenli bir yolculuk için teknik bakımlar, konfor için ise yetenekli bir mürettabatı işe almak gerekiyor.

  Hiç dünyanın en lüks özel jetleri kimlere ait hiç düşündünüz mü? İşte Airforce 1'dan yıldızların araçlarına kadar Dünya'nın lüks jetleri ve sahipleri.

  Ünlü Hollywood yıldızı John Trovolta, Jet tutkusu nedeniyle yolculuktan pilotluğa yükseldi. Trovolta ilk özel uçağından aldığı haz nedeniyle özle pilot eğitimi aldı.

  Günümüze yakın arkadaşlarını özel jetiyle dolaştıran film yıldızı Boeing 707 marka uçağı için 5 milyon dolar harcadı.
  Indiana Jones rolüyle tanınan usta oyuncu Harrison Ford, özel jet meraklılarından biri. Ford bir yere davet edildiği zaman eğer jetiyle yolculuk yapmak isterse benzin masraflarını organizatörlere ödetiyor. Indiana Jones'un Cessna 525B CJ3 adlı uçağına harcadığı para ise 6 milyon dolar.  Amerika'nın emlak kralı Donald Trump ,1968 yapımı Boeing 727-23 marka bir jet kullanıyor. Emlak kralının bu uçağa harcadığı para gizli tutuluyor. Ancak, 23 kişilik bu jetin ceylan derisi koltukları, kristal avizeleri, dünyaca ünlü resamların elinden çıkmış yağlı boya tabloları ve 23 karatlık altın kaplama Trump logosu bile bu gizliliği bozmaya yetiyor.  Microsoft'un kurucusu Bill Gates, yoğun iş ve konferans temposunu karşılamak için Tokyo'dan New York'a aktarma yapmadan gidebilen bir jet kullanıyor. 8 kişilik Bombardier BD-700 Global Express marka bu özel jet Gates'in teknoloji ihtiyaçları için modifiye edildi. Uçağın elden geçmemiş hali bile 40 milyon dolar ediyor.  Chelse futbol kulübünün sahibi Roman Abramovich ,Rusya'nın en zengin dördüncü kişisi. Abramovich'in Boeing 767'si tam olarak sır. Ancak uçağın içinin altında kaplama olduğu biliniyor. Zengin iş adamı başarılı futbolcularına ödül olarak bu uçakla rüya gibi bir gece geçirmelerini sağlıyor.  Rock müziğin kralı Elvis Presley, Convair 880 marka bu uçağı 1975 yılında satın almıştı. Presley bu jeti 250.000 dolara satın aldı. Kral daha sonra, uçağını özel ihtiyaçlarına göre 600,000 dolara modifiye etti. Günümüzde hâlâ kullanılabilen bu özel jet döneminin çok ötesinde bir tasarıma ve lükslüğ sahipti. Kralın jetinin içerisinde bir müzik kulübü bile bulunuyor.  NBA takımı sahibi Amerikalı milyarder Mark Cuban'ın jeti tamamen sipariş üzerine özel yapıldı. Boeing 767 marka bu uçak Cuban'ın isteği üzerine 50 özel koltukla donatıldı. Otel gibi hazırlanan bu özel uçak, en uzun boylu yolcunun bile rahat rahat oturabileceği genişliğe sahip.
  Brunei'ye ait olan bu saltanat uçağı, 100 milyon dolara satın altındı. Sultan Boeing 747 marka uçağını 120 milyon dolar karşılığında tuvaletleri bile altından olacak şekilde tekrar modifiye etmiş.  Dünyanın belki de en ünlü özel jeti Amerikan Başkanları'na tahsis edilen Air Force 1'dır. Kıtalar arası yolculuklar için tasarlanan bu uçakta, başkan için bir toplantı odası, duş, yatak, konuklar için özel oda ve devlet lideriyle birlikte akşam yemeği için lüks bir restoran bulunuyor. Her zaman bir grup jet tarafından korunulan gerektiğinde günlerce Başkan'ın ülkesini havadan yönetmesini sağlayan bu uçak listemizde birinci değil. Çünkü bu unvana çok daha özel bir jet sahip.  Suudi Prens'i Alwaleed'in uçağının fiyatını sormaya kimse cesaret edemiyor bile. Çünkü uçan bir saray olarak tasarlanan bu özel jetin en sade bölümleri altın kaplama tuvvaletleri. Prensin uçağında balo salonu, havuz, hamam ve toplantı salonu bulunuyor. Alwaleed verdiği bir demeçte uçağının 485 milyon dolara hazırlandığını belirtti. Prensin bu özel sarayının sırf altın suyuyla yapılmış dış kaplama boyası bile 48 milyon dolar tuttu.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dir Strand Craft 122 Süper Yat, Dünyanın En Lüks Yatı, Araba Garajı Bile Olan Süper Yat, M
 3. 1 milyon dolarlık otomobil, Dünyanın En Pahalı Arabası, Bu Araba Bir Miyon Dolar, Lüks Ara
 4. 2018-2018 Yaz Kış Favori Çanta Modelleri, Çok Şık Ve Seçilmiş Markalar Ve Çantalar, Kışa Ö
 5. Lüks Banyo Dekorları, Lüks Banyo Dekor Örnekleri
 6. Dünya Barış Gününe Özel Bir Dua, Dünya Barış Günü İle İlgili Şiir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri