Hoşgeldiniz.

Dünya'nın En Büyük Kelebeği Kanat uzunluğu 30 santimetreye ulaşıyor. Kanatların "yüzölçümü" 400 santimetrekare civarında.. Aniden havalandığında kadife gibi dev kanatlarını görenler gözlerine inanamıyor. Alışık olanlar

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünya'nın En Büyük Kelebeği

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya'nın En Büyük Kelebeği
  Kanat uzunluğu 30 santimetreye ulaşıyor. Kanatların "yüzölçümü" 400 santimetrekare civarında..  Aniden havalandığında kadife gibi dev kanatlarını görenler gözlerine inanamıyor. Alışık olanlar bile her defasında ürküyor.

  Attacus Atlas olarak bilinen dünyanın en büyük kelebeği Güney Asya'da Güney Çin'de ve özellikle Malezya ve Hindistan'ın bazı bölgelerinde yaşıyor.

  Hindistan'da ipeği için korunuyor. Ama bu ticari amaçlarla yapılmıyor çünkü Hintliler Attacus Atlas'ın kutsallığına da inanıyor. İpeği son derece dayanıklı.

  Bilim adamları ise Attacus Atlas'ın acilen korunma altına alınması gerektiği uyarısını yapıyor.

  Bir yandan eşsiz boyutları için koleksiyoncuların gözdesi olan dev kelebek diğer yandan şimdi de iklim değişikliği yüzünden tehdit altında.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.