Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bahçemizde Su Tasarrufu Yapmanın Yolları Nelerdir Arabanızı yıkamak: Bir kova kullanın. Arabanızı , durula suyunun çimene akacağı şekilde p e din . Bu şekilde çimeninizi

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgi Bahçemizde Su Tasarrufu Yapmanın Yolları Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bahçemizde Su Tasarrufu Yapmanın Yolları Nelerdir

  Arabanızı yıkamak: Bir kova kullanın. Arabanızı, durula suyunun çimene akacağı şekilde p edin. Bu şekilde çimeninizi sulayıp verimini artırabilirsiniz. Araba şampuanları, birçok gübreye benzer şekilde, çimenler için yararlı olabilen fosfatlar içerir.

  Çimeninizi kesmek: Çimenleri çok kısa kesmekten kaçının ve çimen kesiklerini, nemi yerde korumak üzere koruyucu tabaka olarak kullanın.

  Bahçenizi sulamak: Sabah erkenden veya öğleden sonra geç saatlerde sulayarak suyun buharlaşarak israf edilmesini azaltabilirsiniz. Yağmur suyu depoları çok sıcak günlerde bahçeniz için su sağlayabilir.

  Verimli şekilde sulamak: Sadece ihtiyaç duyulan yerleri sulamak için süzgeç veya hortumun ucuna takılan tetikli püskürtücüler kullanın.

  Temizlik: Yaya yollarını, araba girişlerini ve taşlıkları temizlemek için hortum yerine süpürge kullanın.

  Bahçeye bitki dikmek: Daha az su kullanan, daha az bakıma ihtiyaç duyan ve yabani yaşamı çeken yerel doğal ve suya duyarlı bitkileri ve çimenleri ) seçin. Kimi doğa çimlerinin, kuraklığa daha dayanıklı derin kökleri vardır ve diğer tür çimenler kadar sulanmaya ihtiyaç duymaz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Temizlik Maddelerinin Kullanımında Su Tasarrufu Yapmanın Yolları Nelerdir
 3. Mutfağımızda Su Tasarrufu Yapmanın Yolları Nelerdir
 4. Bilgi Çamaşırlarımızı Yıkarken Su Tasarrufu Yapmanın Yolları Nelerdir
 5. Bilgi Banyomuzda Su Tasarrufu Yapmanın Yolları Nelerdir
 6. Enerji Tasarrufu Sıkıntıya Girmeden Nasıl Yapılır, Enerji Tasarrufu Yapmanın Yolları Neler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Bitkileri sulamak: Bitkilerin yapraklarını değil, saplarının dibini sulayın. Su akıp gitmeden önce toprağın suyu ne kadar çabuk emdiğini görün.

  Yeni bahçe yataklarını sulamak: Hepsinin doğru miktarda su almasını sağlamada yardımcı olacağı için, benzer sulama ihtiyaçları olan bitkileri gruplandırın.

  Yaprak ve saman tabakası: Yaprak ve saman tabakasını kullanın ve toprağa çürümüş yaprak ve bitki ile karışık gübre gibi organik maddeler katın. Bunlar toprağın nemli kalmasına ve buharlaşmanın yüzde 70'e varan oranda azalmasına yardımcı olur.

  Sayacınızı kontrol edin: Yatmadan önce (veya hiç kimsenin su kullanmadığı zaman) sayacınızı kontrol edip ertesi sabah gösterdiği miktarla karşılaştırarak borulardaki sızıntılar ortaya çıkarılabilir. Daha fazla miktarı gösteriyorsa, ruhsatlı bir su tesisatçısı tarafından izlenip tamir edilmesi gereken bir sızıntı olabilir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri