Hoşgeldiniz.

ilk kadın piyanist kimdir , ilk bayan piyanist kimdir ilk kadın piyanist Ferhunde Erkin'dir. 1909 doğumlu Erkin piyano eğitimine erken yaşlarda Bandırma'da başlayıp , İstanbul'da

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  ilk kadın piyanist kimdir, ilk bayan piyanist kimdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  ilk kadın piyanist kimdir, ilk bayan piyanist kimdir

  ilk kadın piyanist Ferhunde Erkin'dir.
  1909 doğumlu Erkin piyano eğitimine erken yaşlarda Bandırma'da başlayıp, İstanbul'da çeşitli hocalarla çalıştıktan sonra tavsiye ile Almanya'daki Alexander von Humboldt Vakıf Okullarına gitti.

  İlk resitalini 1920 yılında Galatasaray Lisesi'nde veren piyanist, 1930'lu yıllarda Musiki Muallim Mektebi'ne hoca olarak dönüp, burada tanıştığı Ulvi Cemal Erkin ile 1932'de evlendi.

  1943 yılında Berlin Şehir Orkestrasında, 1961 - 1967 yılları arasında da keman virtüözü Suna Kan ile birlikte çeşitli ulusal ve uluslararası konserlerde çaldı.

  Kariyeri boyunca pek çok ilke imza atan Erkin aralarında Kamuran Gündemir, Hüseyin Sermet, Nevit Kodallı, Filiz Ali, Nimet Karatekin'in de bulunduğu yüzlerce müzikçi yetiştirdi.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.