Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Türkiye'nin ilk çimento fabrikası Batılı ülkelerden 50 yıl sonra ilk kez yapıldı. Ülkemizde ilk çimento fabrikası , batılı ülkelerden 50 yıllık bir gecikme ile 1911

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Türkiye'de ilk çimento fabrikası

  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiye'nin ilk çimento fabrikası

  Batılı ülkelerden 50 yıl sonra ilk kez yapıldı.

  Ülkemizde ilk çimento fabrikası, batılı ülkelerden 50 yıllık bir gecikme ile 1911 yılında 20 bin tonluk kapasiteyle İstanbul Darıca’da kuruldu. Bu tarihi, Türkiye’deki çimento teknolojisinin başlangıcı sayan sektörün çatı örgütü Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) üyeleri, Dalaman’da özel kutlama yaptılar.

  Büyükler korkmasın

  TÇMB Başkanı Adnan İğnebekçili, arkadaşlarına ikinci yüz yıl vizyon stratejilerini de anlattı. “Fazla içeriye kapandık. İçerideki satın almalarda fiyatlar çok yükseldi. Sadece ihracat yapmak yetmez. Dışarıya açılıp Afrika’da, Ortadoğu’da, Güney Amerika’da fabrikalar kurmalıyız. Başta Sabancı olmak üzere en büyükler, korkmayı bırakıp dünyaya bakmalılar. Dünyayı teknolojisi eskiyen Çin’e bırakamayız” dedi.

  Güçlü’ye bırakacak

  Fransız Set Çimento Grubu’nun Nihat Özdemir’in sahibi olduğu Limak firmasına satılmasının ardından buradaki tepe görevinden ayrılan İğnebekçili, TÇMB’deki koltuğunu da Başkanvekili Mustafa Güçlü’ye bırakmayı planlıyor. İğnebekçili, bu konudaki kararının önümüzdeki günlerde netleşeceğini belirtti.

  Önceliği çevreye vereceğiz

  Sektörün gelecek vizyonunu anlatan Adnan İğnebekçili geçen yıl 66 milyon tonun üzerindeki üretim kapasitesiyle Çin’i geride bırakıp 90’a yakın ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi. 4.5 milyar dolarlık ciro ve 1 milyar dolarlık ihracatla 15 bin kişiye yaratan büyük bir sanayi dalı olduklarını ifade eden İğnebekçili,yeni vizyonlarında öncelikle çevreye odaklanacaklarını vurguladı.

  Perihan ÇAKIROĞLU/ DALAMAN  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Charlie'nin Çikolata Fabrikası Kitap Özeti Kısa
 3. Çimento Fabrikaları Ham Maddelerini Nasıl Elde Eder
 4. Türkiyede ilk kağıt fabrikası
 5. Şeker Fabrikası
 6. Karıncalardaki Asit Fabrikası
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri