Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Laptop kullanırken nelere dikkat etmeli Laptop kullanırken nelere dikkat etmeli Dizüstü bilgisayar larınızı daha uzun süre kullanabilmeniz için bunlara dikkat e din . Laptop'u sert

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Laptop kullanırken nelere dikkat etmeli

  Sponsorlu Bağlantılar
  Laptop kullanırken nelere dikkat etmeli

  Laptop kullanırken nelere dikkat etmeli

  Dizüstü bilgisayarlarınızı daha uzun süre kullanabilmeniz için bunlara dikkat edin.

  Laptop'u sert zeminlerde kullanın: Bilgisayarınızda hava akışının engellenmesi, yanmasına neden olabilir. Bu nedenle laptopunuzu masa gibi sert zeminlerde kullanın. Hava akımını engelleyecek zeminlerden kaçının.

  Bilgisayarınızı güvenli yerlerde saklayın: Laptop çantaları, laptopunuzu taşıyabileceğiniz en güvenli yer. Ama yine de ara sıra kendi çantanıza koyuyorsanız büyük bir riskle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bilgisayarı kapatmadan çantanıza koymanız bilgisayarınızı yakabilir.

  Bilgisayar başında bir şeyler yiyip içmeyin: Kazara dökülmesi, laptopunuzun bozulmasına yol açar. Bu yüzden yiyecek içecekleri mümkün olduğunca uzak ta tutun.

  Bilgisayarınızı bir yerden bir yere taşırken kapatın: Laptopunuzu kullanırken odanın öbür ucuna ya da diğer odaya gidecekseniz, önce kapatın. Darbelere karşı açık şekilde bir yerden bir yere kaldırmayın

  Laptopunuzu yumuşak zeminler e bırakmayın: Kanepede TV izlerken, bilgisayarınızı yastığın üstüne bırakmak kolayınıza gelebilir. Ama bu hava akışını engelleyeceği için laptopunuza zarar verir.

  Bilgisayarınızı asla yere koymayın: Acil bir işiniz olduğunda iyi bir fikir gibi gelse de aniden odaya giren biri üstüne basabilir ya da çarpabilir.

  Menfez ve deliklerin bakımı: Bilgisayarınızdaki girinti ve çıkıntıların arasına bir şey kaçmadığından emin olun. Özellikle hava deliklerinin içine bir şey girip girmediğini kontrol edin. Toz ve kirler tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

  Nemden koruyun: Unutmayın nem bilgisayarınız için çok tehlikeli. Anakarta olduğu gibi ekrana da zarar verebilir.

  Fan kontrolü: Fan'ın çalışmaması bilgisayarın aşırı ısınmasına ve en sonunda bozulmasına neden olabilir. Bu nedenler düzgün çalıştığından emin değilseniz üretici firmanın sitesini ziyaret edin. Burada test amaçlı programlar bulabilirsiniz.

  Laptopunuzu kilitleyin: Gereksiz gibi gelse de, bu başkalarının sizin ne üzerinde çalıştığınızı görmesini ve ayarlarını değiştirmesini engelleyecektir. Windows tuşu ve L tuşuna basarak bilgisayarınızı kilitleyebilir, daha sonra ise ctrl+alt+Del tuşları ile kilidi çözebilirsiniz.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. oruçluyken nelere dikkat etmeli
 3. Bilinçli Tüketici Nelere Dikkat Etmeli
 4. Antibiyotik kullanırken nelere dikkat etmeli
 5. Kurbanlık alırken nelere dikkat etmeli
 6. Abiye Alırken Nelere Dikkat Etmeli ip ucu
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri