Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Banyodan sonra ellerimiz niçin buruşur Vücudumuz kimisini gördüğümüz kimisini göremediğimiz tüyler ve kıllarla kaplıdır. Bu tüy ve kılların köklerinde 'sebum' adı verilen yağ bezleri vardır.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Banyodan sonra ellerimiz neden buruşur

  Sponsorlu Bağlantılar
  Banyodan sonra ellerimiz niçin buruşur

  Vücudumuz kimisini gördüğümüz kimisini göremediğimiz tüyler ve kıllarla kaplıdır. Bu tüy ve kılların köklerinde 'sebum' adı verilen yağ bezleri vardır. Sebumların çıkardığı yağ, su geçirmez bir tabaka oluşturur. Bu tabakaya keratin adı verilir. Bu tabaka derimizden içeriye su girişini engelleyip derimizin yumuşak olmasını sağlar.
  Vücudumuzda sadece parmak uçlarımız ve tabanlarımızda kıl veya tüy yoktur. Bu nedenle de bu bölgelerde keratin adı verilen tabaka yoktur. Fakat parmak uçlarımız ve ayak tabanlarımız kalın bir deri ile kaplanmıştır.
  Parmaklarımızın uçları ve tabanlarımız suyun altında kalıp tamamen ıslanırsa derimizin altına su girer ve su burada kendine yer bulmaya çalışır. Ancak kalın derimizin genleşip suya ayırabileceği bir yeri yoktur bu nedenle de derimiz buruşur.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Model Değmesin Ellerimiz Notaları
 3. Terledikten Sonra Neden Üşürüz
 4. Terledikten sonra neden üşürüz
 5. Düşükten Sonra Hamile Kalmak İçin 6 Ay Bekleyin, düşük neden oluyor, düşükten sonra hamile
 6. Banyodan sonra ellerimiz niçin buruşur?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri