Hoşgeldiniz.

Bursa Yöresel Giyim , bursa giysileri , bursa yöresel kıyafetleri , bursa nın yöresel kıyafetleri , bursa yöresi giyim BURSA YÖRESEL GİYİM Türkiye'nin tüm bölgelerinde

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bursa Yöresel Giyim, bursa giysileri,bursa yöresel kıyafetleri,bursa nın yöresel kıyafetleri,bursa yöresi giyim

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bursa Yöresel Giyim, bursa giysileri,bursa yöresel kıyafetleri,bursa nın yöresel kıyafetleri,bursa yöresi giyim

  BURSA YÖRESEL GİYİM

  Türkiye'nin tüm bölgelerinde olduğu gibi çağdaş giyim egemendir. Bursa'nın merkezinden köylerine doğru gidildikçe yöresel kıyafetlere rastlanır.Bölgenin yöresel özellik gösteren giysilerine dağ bölgesi adı verilen ilçeler olan Keles , Orhaneli,Büyük Orhan , Harmancık,'ın köylerinde rastlanabilmektedir.

  İl de giyim kuşam Türkiye'nin tüm yörelerinde olduğu gibi , gelir gruplarına, toplumsal çevre özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Giyim ve Kuşamın çeşitlenmesinde , biçimlenmesinde moda ve çalışma koşulları etkili olmaktadır.

  Eski Bursa'da özellikle kadın giysileri , kumaşları ve işlemeleriyle dikkat çekerdi. Bursa tezgahlarında dokunan ipekler, bürümcükler, kadifeler bu giysilere özellik katardı. Kadın giyimi çok zengin ve gösterişli parçalardan oluşur. Şalvar, uzun göynek, üçetek, cepken, önlük, arkalık bu süslü giyimin elemanlarıdır. Başlık ve takılar bu giyimi tamamlar. Erkekler hilâli gömlek, yelek, külot pantolon, kuşak ve başlık giyerler. Beyaz çorap ve çarık bu giyimi tamamlar.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.