Hoşgeldiniz.

Çanakkalede ne yenir , Çanakkalede ne yapılır ne yenilir ne içilir , Çanakkale yemekleri , çanakkale meşhur yiyecekleri Çanakkalede ne yenilir Sardalye Balığı:Çanakkale ve çevresinde
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çanakkalede ne yenir, Çanakkalede ne yapılır ne yenilir ne içilir,Çanakkale yemekleri,çanakkale meşhur yiyecekleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çanakkalede ne yenir, Çanakkalede ne yapılır ne yenilir ne içilir,Çanakkale yemekleri,çanakkale meşhur yiyecekleri


  Çanakkalede ne yenilir

  Sardalye Balığı:Çanakkale ve çevresinde en bol çıkan balık. Sardalye her mevsim yenen bir balıktır. Özellikle Haziran Temmuz ve Ağustos aylarında yağlanır, bu aylarda sardalyenin ızgarasına doyulmaz.

  Peynir Helvası:Taze peynir(Teleme) ve şeker ile yapılır. Normal ve fırınlanmış olmak üzere iki türü vardır.en güzel peynir helvasını KADİR USTA ve BABALIK ta bulabilirsiniz.

  Çavuş üzümü:Ülkemizde yalnız Bozcaada'da yetişir. Sofralık üzümdür. Çoğu ihraç edilir. İri, sarımsı yeşil taneli, bol sulu ve tatlıdır. Ağustos sonu çıkar, Eylül en bol olduğu zamandır.

  Bayramiç Tahin Helvası:Bayramiç ilçesinde geleneksel ustalar tarafından yapılır. Kışlık helva diye de bilinir. Susam ve şekerden yapılır.

  Ezine Peyniri:

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.