Hoşgeldiniz.

çocuğumu kreşe nasıl alıştıracağım çocuğumu kreşe nasıl alıştırmalıyım ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Çocuğumu İstediğim Okula Nasıl Yazdırabilirim Çocuğumu Kaç Yaşında Kreşe

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuğumu Kreşe Nasıl Alıştıracağım

  Sponsorlu Bağlantılar
  çocuğumu kreşe nasıl alıştıracağım
  çocuğumu kreşe nasıl alıştırmalıyım ?

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuğumu Kaç Yaşında Kreşe Vermeliyim?

  Çocuklar gelişimsel olarak belli bir psikolojik olgunluğa eriştiklerinde ya da siz anne baba olarak buna ihtiyacı olduğunu hissettiginizde okul öncesi eğitim kurumlarından birine başvurabilirsiniz. Yalnız öncesinde bazı konulara dikkatinizi çekmek isteriz.

  Çocuklar sosyal bir ortama uyum sağlayabilecek psikolojik olgunluğu 3 yaş civarında kazanabilmektedirler. 3 yaş öncesi dönemde tek bir kişinin sürekli ilgisine ihtiyaç duyarlar ve bir çok çocuğun olduğu bir ortamda bulunmaktan rahatsızlık duyabilirler. Kreşe uyum sağlamak, bir takım sosyal, duygusal ve fiziksel gelişim aşamalarını tamamlamış olmayı gerektirir. Duygusal açıdan sosyal bir ortama girmeye hazır olmayan çocuklar için kreşe uyum sağlamak zor olabilir. Çocuğunuzun sosyal ortamlarda sergilediği davranışları dikkate alarak, kreş gibi bir ortama girdiğinde nasıl uyum sağlayacağı konusunda bazı ipuçları edinebilirsiniz.

  Çocuğunuzu kreşe gönderme konusunda bazı şüpheleriniz varsa öncesinde onu kreşlerin oyun gruplarına dahil etmeyi deneyebilirsiniz. Bu çocuğunuzu kreş ortamına alışabilmesi için ön bir adım olabilir. Siz de bu sayede onun sosyal bir ortamda akranlarıyla nasıl ilişki kurduğunu, kendini nasıl ifade ettiğini, ya da kurallara/sınırlara uyma becerilerini de görmüş olursunuz.

  Çocuğunuzu kreşe başlatma zamanını değerlendirirken, çocuğunuzun sosyal ve duygusal gelişimini dikkate almanızı öneririz. Takvimsel yaşı yanında çocuğunuzun gelişimsel yaşını da değerlendirmeniz gerekiyor. Her çocuğun gelişim hızı birbirinden farklıdır. Bazı çocuklar belli gelişim aşamalarını yaşıtlarına göre daha önce tamamlarlar.

  Son olarak, çocuğunuzu kreşe başlatmaya karar verirseniz, çocuğunuzun gün içinde belli bir vakit geçireceği kurumu, önceden çok iyi araştırmanızı ve tanımanızı öneririz.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  kızım şuanda 3,5 yaşında ve bakacak kimse olmadığı için kreşe göndermek istiyorum. Konuştuğuz zaman okulu çok seviyordu. hala çok seviyor ama okula gittiğimizde içerde bizimde olmamızı istiyor yanından ayrılmamızı istemiyor. Nasıl davranmam gerekiyor. lütfen bana bazı fikirler verirseniz sevinirim.


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.