Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Çocukları Allah 'la korkutmayın Eğer kalbindeki Allah sevgi sini öldürmek ve onu Allah 'tan korkmaz bir insan haline getirmek istemiyorsanız çocuk larınızı Allah 'la korkutmaktan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocukları Allah'la korkutmayın

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocukları Allah'la korkutmayın


  Eğer kalbindeki Allah sevgisini öldürmek ve onu Allah'tan korkmaz bir insan haline getirmek istemiyorsanız çocuklarınızı Allah'la korkutmaktan sakının.


  Anne-babaların, bağımsız ve kendi istekleri doğrultusunda hareket etmeye özenen çocuklarını terbiye etmek için, ''Anne sözü dinlemeyeni Allah taş yapar. Yemeğini tabağında bırakanı cehennemde yakar. Kötü laf söyleyeni dilsiz yapar.'' gibi uyarılarla Allah'la korkutması yanlıştır. Kimi ailelerde çocuğun vicdanî gelişmesi anne ve babanın örnek davranışlarıyla değil, Allah korkusu ve dinî baskılarla sağlanmaya çalışılmakta ve Allah'ın, yapılan her hatayı günah defterine yazdığından ve ahirette çekeceği işkencelerden bahsedilerek çocuk sindirilmektedir. Bu yola sık sık başvurulacak olursa çocuk kendisini suçlu görecek, aynı zamanda Allah'a karşı, korkuyla karışık bir öfke de geliştirecek, belki de Allah'tan nefret edecektir.

  ‘SENİ ALLAH SEVİYOR’ DEYİN

  Araştırmalar sonucunda çocukların iki yaşından itibaren din ile karşılaştığı, üç-dört yaşından sonra "nasıl/neden?" sorularıyla her şeyin aslını ve bu arada yaratıcı gücün mahiyetini araştırdığı ortaya çıkmıştır.

  Çocuklara Allah'ı anlatırken Allah'ın onu sevdiği ifade edilmeli ve Allah sevgisi üzerinde durulmalıdır. Annelerin çocukları Allah'la korkutmaları çocukların ruh sağlığı açısından zararlıdır. Çocuğa öncelikli olarak Allah'ı cezalandıran, azap veren biri olarak tanıtmak, İslam'a terstir. Bir diğer yanlış ise çocuğun, ''Allah baba kızar, seni cezalandırır.'' ifadesidir. Bu ifade tarzı Hristiyan teslis inancının bir taklididir ve yanlıştır.

  İŞTE AİLELERE KÖTÜ ÖRNEKLER

  Bir gün bir baba, üç-dört yaşlarındaki kızına, dinî konularda bilgi vermek ister. En çok her şeyi yaratan Allah'ı; sonra da bize iyi ve güzel davranış şekillerini öğreten Peygamberimizi sevmemiz gerektiğini söyleyince çocuk, ''Ben Peygamber'i Allah'tan daha çok seviyorum.'' der. Babası şaşkınlıkta sebebini sorunca; ''Annem bana, 'Allah yalan söyleyeni cehennemde yakar.'' dedi. Allah'ın cehennemi varmış, Peygamberin cehennemi olmadığı için ben onu daha seviyorum.'' cevabını verir.

  Altı yaşlarında bir erkek çocuğu yaramazlık yaptığı zaman devamlı, ''Allah seni sevmez, cehennemde yakar.'' telkinleriyle vazgeçirilmeye çalışılmaktadır. Bir sabah kahvaltısında çocuk birdenbire, ''Baba, bizim köyde de Allah var mı?'' diye sorar. Çocuğun bu sorusunu merak eden babası, ''Oğlum Allah her yerde vardır; ama niçin soruyorsun?'' deyince çocuk, ''Eğer orada Allah yoksa, oraya gidecektim de...'' cevabını verir.

  (Bugün)  16-NAHL
  69.Sümme külı min külles semarati feslükı sübüle rabbiki zülüla yahrucü mim butuniha şerabüm muhtelifün elvanühu fıhi şifaül linnas inne fı zalike le ayatel li kavmiy yetefekkerun
  69. Sonra meyvelerin her birinden ye ve Rabbinin sana kolaylastirdigi yaylim yollarina gir, diye ilham etti. Onlarin karinlarindan renkleri çesitli bir serbet (bal) çikar ki, onda insanlar için sifa vardir. Elbette bunda düsünen bir kavim için büyük bir ibret vardir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Allah Rahmet Eylesin Allah Razı Olsun Allah'a Emanet Olun İfadeleri, Dinin Dilimize Etkisi
 3. Allah kimdir? Nasıl bir varlıktır? Nerededir? Biz çocukları sever mi?
 4. Anne babaların çocukları sevmesi, çocukları ne kadar mutlu etmektedir?
 5. Damarında Allah Yazıyor-Allah Resmi-Allah Yazısı-Ellinde Allah Yazan Adam
 6. Çocuğunuzu Allah'la (cc) Korkutmayın!!!
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri