Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Çocuklarımız İçin , Ramazan 'da Yapabileceğimiz Eğitici ve Eğlendirici Etkinlikler alevforum.net 1. Ramazan la alakalı bir aile toplantısı tertip e din . Ramazan ın manasını

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuklarımız İçin, Ramazan'da Yapabileceğimiz Eğitici ve Eğlendirici Etkinlikler alevforum.net

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuklarımız İçin, Ramazan'da Yapabileceğimiz Eğitici ve Eğlendirici Etkinlikler alevforum.net


  1.Ramazanla alakalı bir aile toplantısı tertip edin.
  Ramazanın manasını, ay görününce başladığını, müslümanların bu ayda nasıl yaşadığını konuşacağınız bir toplantı yapabilirsiniz.

  2. Ramazanı evinizde "renkli" yaşayın.
  Mümkünse ufak tefek süslerle evinizi süsleyip, "Hoşgeldin Ramazan!" gibi süslü yazılı şeritler hazırlayabilirsiniz. Bunları çocuklarla yapıp, fikirlerini akın ve önerilerini alın ki kendilerini işin içinde hissetsinler..

  3. Her akşam bir "Ramazan hikayesi" anlatın.
  Çocuklara hikaye anlatmak için piyasadaki hikaye kitaplarına bağlı kalmayın. Ramazan sizin zamanınızda nasıldı, bunları anlatın. Aynı zamanda çocuklarınızla Ramazan hikayeleri uydurabilirsiniz!

  4. Günün en azından üçte birinde oruç tutsunlar ve tebrik edin!Çocuklar genelde kendilerinden büyükler oruç tuttuğu için, onlar da oruç tutmak isterler. Bu yıl, üç beş saat oruç tutmalarını isteyebilirsiniz. Ve "iftar"larında en sevdiği yiyeceklerle onlara oruç açtırabilirsiniz!  5. Evde Ramazan süs ve eşyaları yapın
  Süsler Ramazanı anlatmanın en güzel yollarından biridir. Çocuklara farklı şekillerde aylar yaptırın ve hangisinin ayın başını, ortasını, sonunu gösterdiğini size anlatsınlar. Sevdikleri yiyecekleri özel tabaklarda sofraya koyabilirsiniz.

  6. Arkadaşlarını çocuklara özel iftara çağırın.
  Çocuklarınızdan misafir listesi ve bir menü isteyin. Aynı zamanda, yemek yapımında yardımcı olmalarını isteyin. Biraz çocukca tariflerle bıçak türü aletler gerektrmeyen yemekler pişirsinler.

  7. Büyükleri iftar sonrası sohbetlere çağırın.
  Herkes yemeğini yedikten sonra, bir hikaye zamanı olsun ve misafirlerden Ramazanın onlar büyürlerken nasıl bi şey olduğunu anlattırın. Tarif edici olmalarını isteyin. İftar eskiden nasıl duyurulurdu. Neler yerlerdi? Ne tür eğlenceler olurdu?

  8. Ramazan kitapçığı yapın!
  Sahur ve İftar zamanında fotoğraflar çekin. Süslemeler yaparken, yemek hazırlarken, oruç tutarken... Ve sonra bunları kitapçıkta toplayıp, çocuklarda o anlarla alakalı hatıralarını yazmalarını isteyin..  9. Fakirleri unutmayın
  Haftasonu gönüllü mutfaklarda bir kaç gün geçirmelerini sağlayın. Tamamen içinde çocukların katıldığı çadırlar bulabilirseniz çok daha iyi olur..

  10. Ev yapımı Ramazan kartlerı yapın ve gönderin
  Ramazan başlamadan önce, yaşlılara ve akrabalara gönderilmek üzere Ramazan kartları hazırlamak için bir süre süsleme zaman ayırın.

  11. Ramazan ilahileri ve manileri dinleyin/dinletin
  Çocuklar oyun oynarken, oyalanırken sıradan şeyler yerine Ramazan ilahileri ve manileri söylettirin. Hatta çocuklardan ilahi, mani yazmalarını, ezberlemelerini isteyebilirsiniz.

  12. Onları teravihe götürüp topluluktan bir parça olduklarını hissetmelerini sağlayın.
  Beraber yapılan ibadet gibi hiç bir şey beraberlik hissini veremez. Ev ödevlerinin fazla olmadığı günlerde, ya da Cumaları, haftasonları götürebilirsiniz. Aynı zamanda ordayken, yardım kuruluşlarına ne kadar yardımda bulunalım, diye onlara bi danışabilirsiniz!


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ramazan ayında yapılan etkinlikler nelerdir
 3. Toplumumuzu Tüketim Konusunda Bilinçlendirmek İçin Yapılabilecek Etkinlikler Nelerdir
 4. Ramazan ayında yapılan sosyal etkinlikler
 5. Ramazan Ayında Yapılan Etkinlikler
 6. Tüketiciyi Korumak İçin Yapılan Faaliyetler, Etkinlikler Nelerdir (Yurdumuzda)
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri