Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

BEDENSEL ve DEVİMSEL GELİŞİM 1. bedensel ve devinsel(motor) gelişim 2. bilişsel gelişim 3. kişilik gelişimi (psikoseksüel ve psikososyal gelişim) 4. ahlak gelişimi 5. sosyal gelişim
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  BEDENSEL ve DEVİMSEL GELİŞİM

  Sponsorlu Bağlantılar
  BEDENSEL ve DEVİMSEL GELİŞİM

  1.
  bedensel ve devinsel(motor) gelişim
  2. bilişsel gelişim
  3. kişilik gelişimi (psikoseksüel ve psikososyal gelişim)
  4. ahlak gelişimi
  5. sosyal gelişim
  6. duygusal gelişim
  Bedensel ve devinsel gelişim belirgin olarak gözlenebilir ve ölçülebilir nitelik taşır. Bebeğin boyundaki, kilosundaki değişme kolayca anlaşılabilir; emeklemesi, nesneleri tutmaya başlaması gözlenebilir. Oysa duygusal ve zihinsel gelişimi hemen belirleme olanağı yoktur.
  Doğum öncesi gelişimin gerçekleştiği anne karnı, normal koşullar altında bebeğin sağlıklı gelişimi için en uygun koşulları sağlar. Ancak anne karnındaki gelişimi etkileyebilecek olumsuz koşullar, bebeğin hem doğum öncesi hem de doğum sonrası gelişiminde sorunlara yol açabilir.
  Okul öncesi dönemdeki çocukların bağışıklık sistemi enfeksiyon hastalıkları ile başa çıkabilecek güçte değildir. Bu nedenle çocukların bulaşıcı hastalıklardan özenle korunması ve tüm aşılarının zamanında yapılması gerekmektedir.
  Bu dönemde erkek çocukları kızlardan daha uzun ve ağır olmalarına karşılık, kız çocuklarının ince motor kaslarının gelişimi, erkek çocuklardan biraz daha ileridir. Bu durum göz önüne alınarak aynı yaşlarda, farklı cinsiyetteki çocukların ince motor beceri gerektiren düğme iliklemek, makas kullanmak gibi işlerdeki başarılarını karşılaştırmamak gerekir. Üstelik, aynı yaş ve cinsiyetteki çocuklar arasında da bireysel farklılıklara dayalı olarak ortaya çıkan beceri farklılıklarının olabileceği unutulmamalıdır.
  Özellikle 7 – 12 yaşlarındaki çocuklar ağır işler yapmaya hazır değildirler. Ağır işler yapmaya hazır değildirler. Ağır işler onların kemik yapılarını kolayca bozabilir. Bu nedenler gelişmiş ülkelerde çocukların çalıştırılması yasalarla engellenmiştir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bedensel engellilere yardım eden kurumlar
 3. Sporun insanın bedensel gelişimindeki önemi nedir
 4. GELİŞİM DÖNEMLERİ ve GELİŞİM GÖREVLERİ
 5. Alkolün Bedensel Zararları
 6. Hz. Peygamber Döneminde Bedensel Engellilerin Istihdâmı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri