Hoşgeldiniz.

Çocuklarda okul korkusunun nedenleri nelerdir? Okul korkusu yalnız ca okula yeni başlayan çocuk larda görülmez. Bu korku , her yaştaki öğrencinin eğitim hayatını etkileyebilir. Okul

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuklarda okul korkusunun nedenleri nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar




  Çocuklarda okul korkusunun nedenleri nelerdir?


  Okul korkusu yalnızca okula yeni başlayan çocuklarda görülmez. Bu korku, her yaştaki öğrencinin eğitim hayatını etkileyebilir.


  Okul korkusunun farklı nedenleri olabilir. Yeni bir ortama girmekten kaynaklanabileceği gibi, okulda yaşanan diğer sıkıntılarla ilgili olarak da ortaya çıkabilir.

  Okul korkusu iki şekilde ortaya çıkar. Çocuk çeşitli mazeretler uydurarak okula gitmeyi reddedebilir. Bu duruma "okul reddi" denir.

  Bazen çocuk okula gitmeyi reddetmez ancak buna sürekli isteksiz görünür. Bu durum ise "okul fobisi" olarak adlandırılır. Okul fobisi, anne babanın davranışları ve öğretmenin tavrıyla doğrudan ilgilidir.

  Çocuğunuzdaki okul korkusunun nedenlerini anlayabilmek ve çözüm bulabilmek için öncelikle onun okulda ne tür sıkıntılar yaşadığını bilmeniz gerekir.

  Paylaş Facebook Twitter Google



 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.