Hoşgeldiniz.

Çocuğumuza uygun ilköğretim okulunu hangi özelliklerine göre seçebiliriz? İlköğretim okulu seçerken çocuğunuzu tanımanız ve yapısına göre düşünerek karar vermeniz önemlidir. Onun kişilik özelliklerini , güçlü

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çocuğuma uygun ilköğretim okulunu hangi özelliklerine göre seçmeliyim

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuğumuza uygun ilköğretim okulunu hangi özelliklerine göre seçebiliriz?


  İlköğretim okulu seçerken çocuğunuzu tanımanız ve yapısına göre düşünerek karar vermeniz önemlidir.

  Onun kişilik özelliklerini, güçlü yönlerini ve gelişmesini istediğiniz zayıf yönlerini belirleyin.

  Eğitim süreciyle ilgili kendi beklentilerinizi, eğitim kurumunda olmazsa olmaz gördüğünüz unsurları da düşünün ve not edin.

  Örneğin çocuğunuzun okul derslerinde başarılı olmasını çok önemsiyorsanız, ilköğretim okulu seçerken OKS başarısına mutlaka bakmalısınız. Çocuğunuzun fazla yorulmamasını istiyorsanız eve yakın okullara öncelik verebilirsiniz.

  Okuldaki hijyen şartları çocuğunuzun sağlığı açısından çok önemli. Özel okul ile devlet okulu arasındaki tercihinizi yaparken aile bütçenizi göz önünde bulundurun, sizin ve çocuğunuzun hayatını zorlaştırmayacak seçimi yapın.

  Daha sonra beğendiğiniz okulları listeleyin, özelliklerini kriterlerinize göre karşılaştırın. Son kararı vermeden önce seçtiğiniz okuldan mezun olmuş kişilerle ve velilerle konuşmanız da faydalı olacaktır.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.