Hoşgeldiniz.

Yenidoğanda sarılık nasıl iyileşir Bebeklerde sarılık Sarılık Tedavisi: Etken olan nedenin tedavisine yöneliktir. Tedavi*de genel olarak antibiyotik kullanılmaz ve diyet le din lenmeye önem verilir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yenidoğanda sarılık nasıl iyileşir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yenidoğanda sarılık nasıl iyileşir

  Bebeklerde sarılık

  Sarılık Tedavisi: Etken olan nedenin tedavisine yöneliktir. Tedavi*de genel olarak antibiyotik kullanılmaz ve diyetle dinlenmeye önem verilir. Hastaya alkol, kızarmış balık, baharlı ve yağlı yiyeceklerin dışında her şey verilebilir. Başlangıçta hasta iştah*sız olduğu için meyve suları, çorbalar, kompostolar, süt ve tü*revleri verilir. İştah düzeldiği zaman normal diyete geçilir. Özel bir dayanıksızlık olmadıkça yumurtanın verilmesinde bir sakınca yoktur. Hastalık tamamen iyileştikten sonra kızartma*lar yenebilir. Alkol, ancak hastalığın geçişinden itibaren altı ya da bir yıl sonra alınabilir. Yatak dinlenmesi mutlaka gerek*lidir. Hastalık seyrine göre dinlenme süresi kısaltılıp uzatılabi*lir. Sarılık uzarsa, hastaya, A, D, vitaminleri, kalsiyum glükonat verilmelidir. Safra kanallarındaki herhangi bir tıkanıklık ameliyatla giderilmelidir.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.